Jak zabezpieczyć dom przed włamywaczami

Bezpieczeństwo w domu to nieoceniony komfort. W końcu, to właśnie w naszych czterech kątach powinniśmy czuć się najlepiej, a już na pewno nie odczuwać zagrożenia. Coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie zabezpieczeń, które fachowo określa się jako bezprzewodowy system alarmowy do domu. Nic dziwnego, te podstawowe nie kosztują wiele, a mogą zapewnić spokojny sen.

Dużą popularnością cieszy się bezprzewodowa czujka ruchu, która w zależności od rodzaju wykrywa obiekty o innej temperaturze (PIR) bądź też bardziej dokładna- wyposażona w drugi detektor znacznie obniżający ryzyko fałszywego alarmu (PIR-WM- czujka dualna). Różne modele mają odmienne parametry np. kąt widzenia, pobór prądu czy zasięg. To, jaki rodzaj czujki wybrać zależy głównie od indywidualnych kwestii, a także kwoty, którą dysponujemy. O czym należy pamiętać instalując takie urządzenie na naszej posesji? Oto kilka wskazówek:

1) Zadbać o to, by czujka nie była umieszczona w pobliżu przedmiotów ruchomych (zachować odstęp co najmniej 3 metrów).

2) Nie narażać czujki na działanie ciepłego powietrza lub pary wodnej np. dochodzącej z łazienki (wybrać miejsce, do którego nie będą docierać te czynniki).

3) Zadbać o to, by światło słoneczne nie padało bezpośrednio na soczewkę czujki.

4) Zrezygnować z instalacji czujki przy nieszczelnych oknach (będą one wywoływać fałszywe alarmy).

5) Nie umieszczać czujki w miejscach narażonych na znaczne zmiany temperatury powietrza.

6) Nie instalować czujki bezpośrednio nad grzejnikiem lub piecem. Należy zachować odstęp co najmniej 1,5 metra.

7) Wybrać stabilne miejsce instalacji czujki (bez drgań lub innych, nawet minimalnych, ruchów).

Dość inteligentnym i łatwym w instalacji rozwiązaniem jest bezprzewodowy czujnik otwarcia drzwi. To małe urządzenie zapewnia dyskrecję i informuje o wszelkich zmianach w obrębie zamykania lub otwierania okien, drzwi, bram czy szuflad. Poręczność czujnika pozwala także na ochronę cennych eksponatów np. obrazów. Alarm informujący pozwala na natychmiastowe działanie, dzięki czemu zwiększa się możliwość złapania sprawcy.

Zabezpieczenia domowe to spokój ducha i sposób na cieszenie się życiem. O bezpieczeństwo dbają wygodne urządzenia.

Przeczytaj też: Jak wybrać alarm do firmy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here