zarabianie na muzyce

Od momentu pojawienia się pandemii w Polsce media cyfrowe znacznie zyskały na wartości. Wszystko za sprawą przeniesienia większości aktywności do sieci, która daje nam wiele możliwości spędzania czasu. Jednak oprócz rozrywki sieć jest również miejscem, w którym prowadzone są działania przez artystów. Tutaj na szczególną uwagę zasługuję live stream, który szybko stał się popularną formą komunikacji z fanami.

Dzisiaj na live stream trzeba przede wszystkim patrzeć pod kątem możliwości, jakie on oferuje. Taka prosta i wygodna forma komunikacji jest coraz częściej wybierana przez artystów. Było to szczególnie widoczne podczas lockdown, gdy były zablokowane koncerty i publiczne premiery płyt. Wówczas artyści decydowali się na prowadzenie występów online.

Youtube Premieres, czyli nowe możliwości

Prowadzenie live streamu nie jest trudne, zwłaszcza że mamy do dyspozycji szereg narzędzi i platform. Tutaj jest 3 faworytów, którzy udostępniani przez popularne serwisy. Pierwszym z nich jest Youtube Premieres będące narzędzie wykorzystujące w pełni potencjał znanego wszystkim Youtube. Narzędzie jest o tyle ciekawe, ponieważ live stream polega na odtworzeniu przygotowanego wcześniej nagrania. W momencie stworzenia live streamu dostajemy dostęp do strony wspólnego oglądania. To na niej nasi fani mogą komentować i reagować na naszą twórczość. Co ciekawe za pośrednictwem Youtube premieres możliwe jest zarabianie na muzyce poprzez monetyzację.

Live stream w social mediach

Innym narzędziem, które cieszy się dużym zainteresowanie wśród artystów, jest Instagram Live. Jak sama nazwa wskazuje, skierowany jest on do osób, które intensywnie działają w social mediach. W przeciwieństwie do Youtube Premieres tutaj stream prowadzony jest na żywo, więc musimy dopiąć przygotowania na ostatni guzik. Jest to szczególnie ważne, ponieważ nasza transmisja może trwać tylko 60 minut. Po zakończeniu nagranie z live dostępne jest na naszym profilu i możemy nim się dalej dzielić w socialach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here