Blog internetowy to bodaj jeden z najbardziej charakterystycznych symboli naszych czasów. Ich nieustanna popularność, rozwijająca się kariera niektórych blogerów czy wszechobecność poruszanych w nich tematów świadczy o potędze bloga jako współczesnego narzędzia dotarcia do ludzi. Dlatego też blogi prowadzone są zarówno same dla siebie jako forma pewnej autoprezentacji, ale także w celach content marketingowych.

Blog się opłaca
Jeśli blog jest dobrze i systematycznie prowadzony może generować dochód miesięczny nawet od kilkuset złoty wzwyż. Zdając sobie sprawę z praktyczności i możliwości jakie daje to narzędzie warto zastanowić się jak założyć bloga [w zależności od tekstu]? Pierwsza sprawa to wybór platformy CMS jak chociażby popularny WordPress. Jednocześnie należy pamiętać, że profesjonalne blogi firmowe powinny być umieszczone pod firmą domeną i lepiej nie używać do tego darmowych platform, co zagraża przede wszystkim bezpieczeństwu całego przedsięwzięcia.

Blog krok po kroku
Sposób zakładania bloga na WordPressie jest prosty, łatwy i można by powiedzieć, że też i przyjemny. Wystarczy pobrać program z internetu, rozpakować jego archiwum i umieścić pliki na serwerze w odpowiednim katalogu – /www/nazwadomeny.pl. Następnym krokiem jest utworzenie hostingu w panelu administratora oraz utworzenie bazy, która umożliwi nam przechowywanie wpisów. Dalej już przez instalację domeny można ustalić odpowiednią nazwę użytkownika i hasło.

Wygląd i wtyczki
Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to ilość szablonów jakie możemy znaleźć w internecie jest niemal nieograniczona. Natomiast sama platforma jest bardzo prosta w użytku, intuicyjna i dostępna w jeżyku polskim, przez co nie powinno być większych trudności w jej obsłudze. Poza tym WordPress umożliwia korzystania z różnego rodzaju darmowych wtyczek mogących usprawnić działanie bloga w interesującym nas wymiarze. Można na przykład korzystać z wtyczki służącej do udostępniania artykułów blogowych w social media, czy do pozycjonowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here