Zamrażarka skrzyniowa dla Twojej firmy – który model wybrać?

0
1459

Prowadzisz sklep spożywczy lub firmę magazynową? W obydwu przypadkach często możesz mieć kontakt z nietypowym asortymentem i chociaż w przypadku firmy magazynowej lub transportowej zamrażarka skrzyniowa nie jest obowiązkowym elementem wyposażenia, o tyle dla sklepów spożywczych już tak – oczywiście jeśli chcą oni rozszerzać swoją ofertę o zadowalającą ilość produktów.

Rodzi się jednak pytanie, który model kupić. Wiele kwestii nie jest oczywistych, co również przekłada się na konkretne decyzje zakupowe. Która zamrażarka skrzyniowa będzie maksymalnie zadowalająca? Jak szukać modelu, który zaoferuje zarówno jakość, jak i atrakcyjną cenę? Wszystkie te pytania mogą przedsiębiorców przyprawić o ból głowy. Warto zatem poznać odpowiedzi na nie, nim rozpoczniesz poszukiwania na portalach aukcyjnych lub w hurtowniach oferujących wyposażenie dla sklepów.

Moc i pojemność

Im zamrażarka skrzyniowa ma większą moc, tym jest lepsza? Wielu przedsiębiorców kieruję się taką dewizą, lecz zastanówmy się nad tym w sposób racjonalny, czy naprawdę potrzebujemy rekordowych temperatur minusowych? W większości przypadków nie, więc jej potencjał nie zostanie wykorzystany. Wysoka moc przydatna jest w momentach, gdy często mrozisz swoje produkty i potrzebujesz asortymentu, który szybciej doprowadzi je do odpowiedniego stanu, np. w przypadku popularnych hurtowni lub marketów. Niewielkie sklepy w większości przypadku nie mają aż tak dużej rotacji produktów głęboko mrożonych.

zamrażarka skrzyniowa

W przypadku pojemności wyższa moc jest już uzasadniona. W innym wypadku zamrażarka skrzyniowa nie poradziłby sobie z tym, by rozprowadzić minusową temperaturę w sposób równomierny.

Używana kontra nowa

Szukasz oszczędności, ponieważ dopiero rozkręcasz swoją działalność? Wielu biznesmenów szuka sposobu, dzięki któremu ograniczą koszty zakupu wyposażenia, nie rezygnując jednocześnie z jakości. Czy to w ogóle możliwe? Teoretycznie tak, ponieważ można szukać produktów używanych. Czy taki zakup jest bezpieczny? Wszystko zależy jedynie od Twojego podejścia i doświadczenia.

Chcąc zainwestować w asortyment z drugiej ręki, musisz wiedzieć, czym kierować się podczas zakupu. Koniecznie sprawdź ślady użytkowania, by ocenić stan danego urządzenia. Jeżeli nie jesteś pewien, czy dany model zapewni Ci zadowalający okres eksploatacji, lepiej nie ryzykować i od razu sięgnąć po fabrycznie nową zamrażarkę skrzyniową od renomowanych dostawców. Szukanie oszczędności na siłę nie jest najlepszym rozwiązaniem i może być powodem wielu problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here