Samsung Galaxy A71 to kolejny przedstawiciel średniej półki cenowej, który powinien trafić do sprzedaży w przyszłym roku. Według dostępnych informacji urządzenie ma wprowadzić obsługę sieci 5G oraz zapewnić długi czas działania.
Koreańczycy szykują w najbliższym czasie dwie premiery telefonów z serii A. Pierwszy Samsung Galaxy A51 ma być zaprezentowany jeszcze w grudniu. Natomiast premiera Samsunga Galaxy A71 planowana jest na początek przyszłego roku.
Zgodnie z doniesieniami Galaxy A71 ma być wyposażony w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,7- cala. U góry na środku będzie się znajdował otwór na przednia kamerkę. Na tylnym panelu znajdzie się moduł fotograficzny składający się z czterech sensorów.
W skład modułu wejdą: aparat główny 48 Mpix, aparat ultraszerokokątny 12 Mpix, teleobiektyw 12 Mpix oraz czujnik do pomiaru głębi ToF. Według wstępnych informacji widzimy, że zaplecze fotograficzne nowego Galaxy A71 jest dość pokaźne.
Sercem nowego urządzenia będzie chipset Qualcomm Snapdragon 675, którego wesprze 8 GB pamięci RAM. Smartfon będzie zasilany akumulatorem o pojemności 4500 mAh. W chwili premiery nowy Galaxy A71 ma działać pod kontrolą systemu Android 10.
Jak już wspomnieliśmy premiera Samsunga Galaxy A71 odbędzie się w 2020 roku. Natomiast w grudniu prawdopodobnie czekają nas trzy premiery. Oprócz Galaxy A51 możemy obejrzeć Galaxy S10 Lite oraz Galaxy Note 10 Lite.
Samsung Galaxy S10 Lite będzie wyposażony w ekran o przekątnej 6,7-cala. Sercem telefonu będzie układ Qualcomm Snapdragon 855 i 8 GB pamięci RAM. S10 Lite zostanie wyposażony w 128 GB pamięci wewnętrznej. Zamontowany akumulator będzie wspierał szybkie ładowanie o mocy 45W.
O Galaxy Note 10 Lite wiemy bardzo mało. Prawdopodobnie będzie miał 128 GB pamięci wewnętrznej. Niektóre źródła wątpią, że Samsung z premierą tego urządzenia zdąży przed świętami.
Wracając do telefonu Samsung Galaxy A71. Jeśli planujesz jego zakup pomyśl o dodatkowych zabezpieczeniach. Mobilne urządzenia ciągle narażone są na uderzenia lub upadki. W przypadku smartfonu warto chronić jego ekran oraz cały korpus.
Jako zabezpieczenie wyświetlacza możemy użyć folii ochronnej lub szkła hartowanego. W naszym Samsungu Galaxy A50 zastosowaliśmy szkło hartowane marki Mocolo, model Full Glue.
To szkło charakteryzuje się tym, że klej na jego powierzchni rozprowadzony jest po całej przestrzeni, a nie jedynie na krawędziach. Dzięki temu nawet po kilku miesiącach użytkowania między ekranem a szkłem nie tworzą się żadne pęcherzyki powietrza.
W dziesięciostopniowej skali twardości producent deklaruje 9H. Oznacza to, że dzięki temu zabezpieczeniu wyświetlacz naszego telefonu nie ulegnie porysowaniu nawet w kontakcie z bardzo ostrymi przedmiotami.
Szkło jest wytrzymałe i bardzo cienkie. Nie wpływa negatywnie na czułość dodytku.
Po zabezpieczeniu ekranu wybierz etui do Galaxy A71. W naszym testowym smartfonie używamy pokrowca marki Ringke, model Fusion X. To jest obudowa pancerna. Składa się z kilku elementów. Specjalnie wzmocnione rogi chronią newralgiczne punkty telefonu. Tył pokrowca jest przezroczysty i nie zasłania oryginalnego wyglądu smartfonu. Etui przeszło specjalne testy zderzeniowe i otrzymało wojskowy certyfikat.
Krawędzie etui są obłe dzięki czemu skutecznie chronią boki urządzenia. Obudowa dedykowana jest osobom, które prowadzą aktywny tryb życia lub pracują w ciężkich warunkach terenowych.
Samsung znacznie przyśpieszył. Obecnie czekają nas cztery premiery a już w okolicach marca światło dzienne ujrzą flagowce Koreańczyków, czyli Galaxy z serii S11.