Internet

Najpierw wyjaśnienie pojęć: istnieje różnica między tym, co ogólnie postrzegasz jako „szybkość” i „przepustowość”. Przepustowość Twojej sieci to maksymalna ilość danych, jaką cały dom może obsłużyć jednoczesne pobieranie (lub przesyłanie). Szybkość internetu na danym urządzeniu to szybkość, z jaką pobierasz (lub wysyłasz) coś z internetu. Przepustowość to rozmiar potoku, a prędkość to, no cóż, prędkość danych, które przez nią przepływają. Oba są zwykle mierzone w megabitach lub gigabitach na sekundę (M / Gb / s).

Aby sprawdzić szybkość połączenia, wystarczy przeprowadzić test szybkości na swoim urządzeniu. Zalecamy przejście do SpeedTest lub własnego testu szybkości Google. Zajmuje to mniej niż 30 sekund i jest bezpłatne.

Po uruchomieniu testu prędkości poinformuje Cię o szybkości pobierania i wysyłania w Mb / s. Szybkość pobierania jest ważniejsza z dwóch statystyk dotyczących przesyłania strumieniowego i innych zadań i prawie na pewno będzie wyższa niż prędkość wysyłania. Szybkość wysyłania jest jednak ważna w przypadku gier i czatów wideo, ale wymagania dotyczące sieci są na ogół znacznie niższe i bardziej sytuacyjne.

Uzyskane wyniki są dobrą zasadą, ale zależą one od tego, ile urządzeń w sieci korzysta z części przepustowości. Jeśli masz 7 konsoli Xbox, z których wszystkie obecnie pobierają gry, Twój numer będzie wskazywał na gorszy scenariusz. Jeśli jedyną rzeczą w Twoim Wi-Fi jest telefon, zobaczysz absolutnie najlepszy wynik.

• Szybkość pobierania 25 Mb / s powinna być pierwszym barometrem. To przyzwoita prędkość dla małych domów z jedną lub dwiema osobami, ponieważ wystarczy kilka urządzeń do przesyłania strumieniowego z serwisu Netflix, oglądania 1080 filmów z YouTube, rozmów FaceTime, grania w gry wideo online i przeglądania sieci. Jeśli przesyłasz strumieniowo wideo 4K i martwisz się opóźnieniem, prędkość internetu 25 Mb / s powinna być minimalna.

• Szybkość od 50 Mb / s do 100 Mb / s jest dość przeciętna dla domów z trzema lub czterema osobami. Jeśli jest to gospodarstwo domowe, które często przesyła strumieniowo wideo 4K i bierze udział w wielu konkurencyjnych grach online, potrzebujesz szybkości zbliżonej do 100 Mb / s.

• Szybkość powyżej 100 Mb / s jest najlepsza dla gospodarstw domowych, w których mieszka co najmniej pięć osób, lub dla osób, które chcą po prostu naprawdę szybkiego i niezawodnego internetu. Możesz uzyskać prędkość przekraczającą 1000 Mb / s, co jest świetne, ale w większości domów jest przesadą. To znaczy, chyba że masz wiele osób grających w gry online i korzystających jednocześnie z Internetu do forsownych rzeczy.

Jeśli chodzi o szybkość Internetu, jedną kwestią do rozważenia jest bliskość urządzenia do routera. Im dalej od routera, tym gorsze jest jego połączenie Wi-Fi i wolniejsza będzie jego prędkość. Dobrym sposobem, aby zobaczyć różnicę, jest przeprowadzenie testu prędkości (patrz powyżej) tuż obok routera, a następnie kolejny test prędkości, w którym potrzebujesz szybkiego połączenia Wi-Fi. Jeśli istnieje wyraźna różnica, polecam zainwestowanie w przedłużacz Wi-Fi, jeśli masz mały dom, lub system routera kratowego.

Im więcej urządzeń jest podłączonych do Wi-Fi i działających w tym samym czasie, tym większa część przepustowości Twojego internetu jest dzielona, ​​co może obniżyć prędkość internetu dowolnego urządzenia. Możesz sprawdzić, ile urządzeń jest połączonych z internetem i jaką przepustowość każde z nich pobiera, w ustawieniach routera (większość nowych routerów ma aplikacje towarzyszące, które naprawdę to ułatwiają).

Inną dobrą rzeczą jest to, że większość dzisiejszych routerów jest wyposażona w technologię dwupasmową. To pozwala im skonfigurować dwa kanały częstotliwości, jeden 2,4 GHz (niższa prędkość, większy zasięg Wi-Fi) i jeden 5 GHz (wyższa prędkość, krótszy zasięg Wi-Fi), a także możesz kontrolować, które urządzenia są podłączone do każdej sieci. Oprócz zwolnienia pewnej przepustowości, podłączenie urządzeń wymagających najlepszego połączenia Wi-Fi do sieci 5 GHz powinno zapewnić im najlepszy dostęp do Internetu. Posiadasz działający biznes i zastanawiasz się jak wybrać tani i szybki Internet dla firmy w Krakowie? Istnieje prosta odpowiedź: internet światłowodowy dla firm Kraków od ith.eu. Kraków światłowód jest niezbędny do prawidłowego działania firmy.

Więcej: https://ith.eu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here