Małe i średnie przedsiębiorstwa to koło napędowe naszej gospodarki. Właściciele niewielkich biznesów mogą liczyć na ulgi i preferencyjne warunki jeśli chodzi o kwestie podatkowe oraz organizacyjne. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na rozpoczęcie własnego biznesu, czując dobry klimat do rozwijania własnej przedsiębiorczości.

Decyzja o pójściu na swoje nie jest łatwa i wymaga sporo odwagi. Jest to bowiem zupełnie inny rodzaj pracy niż praca na etacie. Podjęcie decyzji o założeniu własnego biznesu jest trudne, ale równie trudna jest decyzja o tym jaki rodzaj biznesu warto prowadzić. Od podjętej decyzji zależy bardzo wiele.

Jak podjąć tą właściwą decyzję i czy są takie biznesy, w które cały czas warto inwestować czas oraz pieniądze? Na te pytania spróbujemy odpowiedzieć w poniższym artykule.

Po pierwsze zanim zdecydujemy o odejściu z etatu warto uświadomić sobie z jakimi zmianami się to wiąże. Praca od 8-16 to coś o czym można zapomnieć. Prowadząc własny biznes w pracy jest się właściwie cały czas, 7 dni w tygodniu czasem 24h na dobę. Zwłaszcza na początku, gdy biznes się rozkręca, a my dopiero kompletujemy zespół lub jesteśmy całkiem sami. Z czasem może się to zmienić, część obowiązków przejmą pracownicy, jednak właściciel firmy zawsze musi czuwać nad tym co się w niej dzieje.

Po drugie warto zrobić małe badanie, rozeznanie w rynku czy biznes jaki planujemy otworzyć ma szanse powodzenia, jakie jest nasycenie rynku daną branżą, czy jest zapotrzebowanie na dane usługi, produkty itp.

Wśród przedsiębiorców krąży zabawna opinia, że dla zakładów fryzjerskich i pogrzebowych zawsze znajdzie się miejsce na rynku. Ale podobnie jest jeśli chodzi o usługi księgowe. Jeszcze jakiś czas temu zapotrzebowanie na profesjonalnego księgowego nie było aż tak duże. Od kilku lat widać systematyczny wzrost w związku z dużą ilością nowych biznesów. Rzeczywiście coraz więcej osób decyduje się na założenie własnej firmy, a co za tym idzie potrzebuje profesjonalnej obsługi księgowej. Mało który przedsiębiorca posiada bowiem wystarczającą ilość czasu oraz wiedzę pozwalającą na samodzielne prowadzenie księgowości. Poza tym właściciele wolą poświęcić czas na rozwijanie własnej firmy i skupiają się na tym na czym się znają, zaś kwestie księgowe oddają w ręce fachowej księgowej.

Dlatego jeśli ktoś zna się na księgowości i zastanawia się czy prowadzenie własnego biznesu ma sens – to odpowiedź brzmi jak najbardziej tak! Wystarczy sprawdzić jak często internauci z danego miasta poszukują takich usług wpisując w Google np. biuro rachunkowe Lublin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here