System kontroli dostępu

W wielu firmach kontrola dostępu do budynku lub jego części jest niezbędna w celu zachowania bezpieczeństwa, ale też odpowiedniego podziału obowiązków. Z tego względu niezbędne jest często stworzenie systemu zabezpieczającego, który wywiąże się z tego zadania, a jednocześnie pozwoli na ewidencję czasu pracy poszczególnych osób. Poznaj bliżej jego zalety i dowiedz się, dlaczego warto go wykorzystać.

Zabezpieczenie przejścia

Zaawansowane, nowoczesne systemy kontroli dostępu mają przede wszystkim za zadanie regulację wejść i wyjść. Pozwalają na elektroniczne zabezpieczenie przejścia, które stanowi podstawową jednostkę kontrolną całego systemu. Każdy założony w budynku kontroler może obsłużyć do ośmiu przejść, co sprawia, że z łatwością za pomocą niewielkiej ilości urządzeń można zabezpieczyć całą przestrzeń firmową.

Co więcej, każdy z nich dokładnie rejestruje wejścia i wyjścia, pozwalając zgromadzić informacje o użytkowaniu danego przejścia przez poszczególne osoby, z konkretnymi kartami.

Ogromna pamięć na straży bezpieczeństwa

Kontrolery obsługują specjalne karty, które pozwalają na otwieranie i zamykanie przejść. Najnowocześniejsze z nich mogą zapamiętać nawet do dziesięciu tysięcy kart i ich uprawnień, a także zarejestrować i zachować w pamięci nawet sześćdziesiąt pięć tysięcy wejść i wyjść. W praktyce oznacza to, iż tworzą ogromną bibliotekę, która ułatwi ci nie tylko kontrolowanie dostępu w czasie rzeczywistym, ale również wgląd w to, jak poruszali się poszczególni pracownicy w minionych dniach czy tygodniach po twojej firmie. W przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości, będzie to na pewno niezwykle pomocne i szybko pomoże znaleźć osoby odpowiedzialne za niedopatrzenia.

Ewidencja czasu pracy

Doskonałym rozwiązaniem jest zamontowanie kontrolera dostępu na wejściu głównym do budynku i połączenie go z systemem ewidencji czasu pracy. Dzięki temu będziesz mógł zrezygnować z innych, bardziej tradycyjnych źródeł informacji i sposobów jej ewidencjonowania. Automatyczny czytnik z łatwością zarejestruje, który z pracowników i o której godzinie przybył do przedsiębiorstwa, a także, o której je opuścił.

Co więcej, dane te można z łatwością pobrać z systemu bibinet, oferowanego razem z kontrolerami dostępu przez markę Micromade. Umożliwi ci to nie tylko prowadzenie ewidencji, ale też jej szybkie przekazanie do działu kadr, co pomoże w wyliczaniu odpowiednich stawek, płac oraz ewentualnym zarządzaniu pracownikami.

Estetyka w parze z funkcjonalnością

Na koniec warto wspomnieć, iż nowoczesne systemy ewidencjonowania cechuje nie tylko funkcjonalność, ale też estetyka. Każde urządzenie jest przygotowane w taki sposób, aby dobrze komponowało się z firmową przestrzenią. Micromade oferuje także możliwość zindywidualizowania ich wyglądu poprzez dodanie odpowiednich nadruków na frontowym szkle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here