Pod pewnymi względami sklep internetowy rządzi się tymi samymi prawami co sklep tradycyjny, prowadzony w lokalu. Przede wszystkim w nim również należy na samym początku nawiązać odpowiednie relacje z konkretnymi hurtowniami i dostawcami, które będą rzutowały na nasze późniejsze relacje z klientem.

Dostawca to podstawa
Wiele sklepów internetowych nie posiada własnych magazynów, co tym bardziej czyni je w jeszcze większym stopniu zależnym od dobrej współpracy ze źródłami, z których pozyskują one swój asortyment. W takim razie jak pozyskać dostawców do sklepu internetowego [w zależności od tekstu]? W końcu jeśli dostawa nie będzie funkcjonować należy sklep www po prostu po pewnym czasie będzie musiał zostać zamknięty.

Sklep a hurtownia
Relacja z hurtowniami rozpoczyna się już na początku kariery danego sklepu i powinna to być jedna z pierwszych rzeczy, za które się zabierzemy gdy już będziemy mieli za sobą wszystkie formalności związane z zakładaniem działalności gospodarczej. Zwykle przeważającą większość dostawców sklepów internetowych to po prostu hurtownie należące do wielkich marek. Chociaż można także zbudować relację z dostawcami zza granicy, przy czym należy jednak zaznaczyć konieczności możliwości ewentualnego zwrotu towaru. W końcu ze względu na odległość istnieje spore niebezpieczeństwo uszkodzenia danego produktu w trakcie trasy. Część właścicieli sklepów internetowych korzysta także ze specyficznej usługi jaką jest tak zwany Dropshipping, który polega na wysyłaniu przez daną hurtownię produktu już bezpośrednio do klienta finalnego, a więc do osoby, która zamówiła daną rzecz w sklepie. Niezależnie od formy, która będzie nam bardziej odpowiadała warto dokładnie przeanalizować dostępne oferty.

Negocjacje
Jak to zwykle bywa w handlu po wybraniu oferty warto przejść do negocjacji, w trakcie których warto spróbować utargować indywidualną cenę oraz warunki współpracy. Najważniejsze jest jednak, żeby wybrana hurtownia stwarzała perspektywy długiego współdziałania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here