Reklama na portalu internetowym to doskonały sposób na promowanie swojego biznesu – pod warunkiem, że ów portal jest poczytny i znajdziesz na nim swoich potencjalnych odbiorców. Dlatego zanim zdecydujesz się na współpracę z wybranym serwisem, dowiedz się, jakie formy reklamy masz do wyboru.

Artykuł sponsorowany

To zdecydowanie najpopularniejsza forma treści reklamowej na portalu internetowym. Artykuł sponsorowany wprost ukazuje zalety danej firmy i namawia do skorzystania z jej usług bądź zakupu oferowanych przez nią produktów. Z racji tego, że wielu czytelnikom taka reklama wydawała się zbyt nachalna, dziennikarze powoli odchodzą od stosowania artykułów sponsorowanych na rzecz reklamy natywnej.

Reklama natywna

Reklama natywna, w przeciwieństwie do artykułu sponsorowanego, nie ujawnia wprost podmiotu reklamowanego. Ten rodzaj reklamy ma to do siebie, że jej nie widać – w ogóle nie wygląda jak treść sponsorowana, ponieważ tematyką idealnie zlewa się z portalem. Artykuł będący reklamą natywąn może mieć minimalne nawiązanie do promowanej firmy (np. w postaci linka i nazwy na samym końcu), jednak jego istotą jest to, by ów firma nie była w centrum tekstu.

Banery

Banery to z kolei najpowszechniejsza wizualna forma reklamy w Internecie. Jest to graficzny element reklamowy o rozmaitych wymiarach który może być umieszczany w różnych częściach portalu – na górze, na dole, po bokach (tzw. boxy). Kliknięcie w baner powoduje automatyczne przejście do reklamowanej strony www firmy.

Tło

Tło to kolejny graficzny rodzaj reklamy. Polega na umieszczeniu dowolnego obrazu (najczęściej jest to powielone wielokrotnie logo firmy) w tle całego serwisu (ale oczywiście tak, by nie zasłaniać artykułów).

Film

Video jest teraz w cenie! Reklama w postaci filmu to doskonały sposób na przyciągnięcie klientów. Taki materiał jest zwykle umieszczany na stronie głównej lub pod artykułem powiązanym tematycznie. Fabuła filmu zależy już od reklamodawcy i wydawcy.

Która reklama na portalu jest Ci najbliższa?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here