Przemysłowe wyświetlacze TFT - innowacyjne rozwiązania technologiczne

Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne i innowacyjne wyświetlacze TFT LCD z rezystancyjnymi ekranami dotykowymi. Sprawdzają się głównie w powszechnie stosowanych terminalach POS. Mają zastosowanie także w punktach informacyjnych.

Wyświetlacz TFT – czym jest i co go charakteryzuje?

Tego typu wyświetlacz stanowi cienkowarstwowy tranzystor. Standardowo jest umieszczany w kolorowych wyświetlaczach LCD, dzięki czemu można uzyskać dobrą jakość obrazów. Dotyczy to monitorów oraz notebooków. Można je także znaleźć w wielu aplikacjach.

Wyświetlacze TFT są stosowane w warunkach przemysłowych – tj. w zakładach pracy, gdzie z uwagi na warunki pracy spełniają odpowiednie standardy w zakresie jakości i wyposażenia.

Przemysłowy wyświetlacz TFT – charakterystyka

Obecnie przemysłowe wyświetlacze TFT są dostępne w szerokiej ofercie produktów i z różnymi właściwościami technicznymi. Na potrzeby przemysłowe można znaleźć np. standardowy wyświetlacz TFT, który cechuje dobra jakość w zakresie prezentowanych treści. Posiada on również możliwość pracy w trudnych warunkach i odporność na działanie czynników z zewnątrz. Dzięki temu tego typu wyświetlacze są używane przez firmy o profilu przemysłowym tam, gdzie nie ma miejsca na inne rozwiązania technologiczne.

Wśród powszechnie stosowanych produktów z tej kategorii można znaleźć np. wyświetlacze wiodących producentów, takich jak: AUO, Goldentek (SGD), Innolux, Litemax, Multi-Inno, Riverdi i Winstar. Posiadają one nowoczesne podświetlenie Edge LED. Przykładowy wyświetlacz na potrzeby przemysłowe możliwością pracy w przemysłowym zakresie temperatur (tj. w warunkach od 20 do 70°C). W standardzie jest orientacja pionowa, rozdzielczość np. 480 x 800 oraz kontroler ST7701S pozwalający na wykorzystanie interfejsu.

Szerokoformatowe wyświetlacze TFT

Wiodące marki od lat proponują także produkty dla wymagających klientów. Są to kompleksowe rozwiązania, zapewniające efektywną ekspozycję treści w różnych warunkach. Wynika to z wysokiego standardu szerokoformatowych wyświetlaczy LCD-TFT, która mają zastosowanie w takich dziedzinach przemysłu jak np. handel.

Omawiane modele cechuje wysoki kontrast i jasność obrazu (high brightness). Zapewnia to efektywną pracę i widoczność nawet w silnym słońcu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Unisystem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here