Prowadzenie własnego sklepu internetowego to bardzo dobra perspektywa chociażby ze względu na rozwijający się rynek e-commerce z roku na rok powiększającą się liczbę osób korzystających z zakupów internetowych. Jedną z pierwszych rzeczy, które należy zrobić po podjęciu decyzji o zakładaniu tego rodzaju firny jest wybór odpowiedniego oprogramowania, z którego będziemy korzystać.

3 możliwości

Na wstępie warto zaznaczyć, że mamy do wyboru właściwie kilka różnych opcji. Możemy zdecydować się na darmowe oprogramowanie, wybrać płatne bądź też nawet zamówić oprogramowanie specjalnie dla nas. Różnica pomiędzy tymi trzema rodzajami oczywiście dotyczy jakości, która z kolei niestety odbija się na cenie, Dlatego najlepsze oprogramowania sklepu internetowego.

Oprogramowanie darmowe

Jeśli chodzi o darmowe oprogramowania to bardzo popularne i proste jest chociażby oprogramowanie PrestaShop, które charakteryzuje się przede wszystkim intuicyjnością i stosunkowo łatwą możliwością rozbudowy sklepu bez ingerowania w kod strony. Inna możliwość to Meganto, na który często decydują się duże firmy, a to dlatego, że umożliwia on bodaj najszerszy wachlarz możliwości. Poza tym jest stabilny i funkcjonalny łatwy w nawigowaniu chociaż sprawia wrażenie dość skomplikowanego.

Oprogramowanie płatne

Szukając przykładów rozwiązań płatnych można zwrócić uwagę na Shopera, czyli system posiadający 250 wbudowanych w siebie funkcji, który ma jednocześnie banalny w obsłudze panel administracyjny. Istnieje też możliwość jednorazowego zakupu jego licencji.Click Ship jest oprogramowaniem proponowanym przez Home.pl i ma ono umożliwiać rozpoczęcie funkcjonowania sklep przy jak najmniejszej liczbie formalnych kwestii. Poza samą platformą do dyspozycji mamy także szablony treści na stronę bądź wiadomości e-mail. Szybkim rozwiązaniem jest Sky-Shop, które oferuje Ci gotowy sklep, przez co musisz go dostosować do swoich preferencji zaledwie w kilka minut. Można go testować przez dwa tygodnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here