Oczywiście prowadzenie sklepu jak i każdej innej działalności gospodarczej wiąże się z koniecznymi, regularnymi wydatkami. Wbrew pozorom nie inaczej jest także w kwestii prowadzenia sklepu internetowego, ponieważ wprawdzie nie musimy ponosić kosztów wynajmu lokalu, czy też w utrzymywania magazynu, ale za to czekają nas innego rodzaju wydatki, o których warto pamiętać zakładając tego rodzaju firmę. Warto mieć je też na uwadze jeśli chodzi o odliczenie ich z podatku dochodowego jako tak zwane koszty firmowe [w zależności od tekstu].

Koszty do odliczenia zgodnie z definicją
Chcąc użyć definicji moglibyśmy powiedzieć, że poprzez koszty prowadzenia działalności rozumie się po prostu te wydatki, które musieliśmy ponieść na drodze do osiągnięcia naszych przychodów lub też ewentualnie ich zabezpieczenia. Wliczają się w to więc takie elementy jak na przykład zakup komórki służbowej dla celów pozyskiwania klientów oraz kontaktów z już istniejącymi.

Materiały i lokal
Rzecz jasna w przypadku sklepów internetowych najczęstszą formą wydatków, które odliczają od swojej działalności sklepy internetowe są przede wszystkim koszty poniesione przez zakup towarów, ale i koszty ich ubezpieczenia oraz związanych z przesyłką usług transportowych. Podobnie można też odliczyć od podatku wynajem biura lub też nawet magazynu pod nasz sklep. Jeśli pracujemy z domu to wysokość zwrotu będzie proporcjonalna do wielkości powierzchni mieszkania jaką użytkujemy dla celów służbowych. Do kosztów działalności można dodać także należności jakie musieliśmy uiścić za remonty przeprowadzane w mieszkaniu w celu dostosowania go do pracy.

Sprzęt i wyposażenie
Jeśli chodzi o sklep internetowy to na pewno spora część odliczanych kosztów koncentruje się wokół użytkowanych sprzętów biurowych, w tym przede wszystkim zakupu wspominanego telefonu, ale i drukarki, skanera, tonerów czy też ryz papieru. Od podatku można odliczyć nawet zakup programów i licencji do oprogramowania, z którego korzystamy w codziennej pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here