Kasa fiskalna jest jednym z tych elementów, które automatycznie budzą skojarzenia ze sklepem. Stanowi jeden z podstawowych elementów sklepowego krajobrazu, ale jak to wygląda w przypadku prowadzenia sklepu internetowego? W jakich przypadkach kasa fiskalna w sklepie internetowym jest niezbędna?

Kasa fiskalna w internecie

Zgodnie z przepisami rejestracji sprzedaży przy pomocy tego urządzenia nie musi dokonywać sprzedawca, który sprzedaje produkt na rzecz firm bądź instytucji prowadzących działalność gospodarczą. Taki, który osiąga obrót ze sprzedaży mniejszy niż dwadzieścia tysięcy złotych na rok, bądź też prowadzący sprzedaż wysyłkową przez internet i otrzymujący zapłatę w formie bezgotówkowej. Zatem, zgodnie z ostatnim warunkiem właściciel e-sklepu otrzymujący należność za sprzedaż bezpośrednim przelewem bankowym nie ma obowiązku używania kasy fiskalnej.

Kiedy trzeba mieć kasę fiskalną

Jednak jak to zwykle bywa od reguły są wyjątki. Jakie wyjątki możemy spotkać w kontekście e-sklepów? Kasa fiskalna jest wymagana od osób handlujących zapisanymi i niezapisanymi nośnikami danych (płyty CD, DVD itp.), częściami i akcesoriami do pojazdów silnikowych z wyłączeniem motocykli, biżuterią, sprzętem radiowym i telewizyjnym, sprzętem radiowym, a także napojami alkoholowymi o stężeniu alkoholu powyżej 1,2%. Kasę fiskalną powinni posiadać także przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą perfum i wód toaletowych. Równocześnie warto pamiętać, że wyjątki te ciągle dotyczą tylko i wyłącznie handlu na rzecz osób fizycznych, które nie prowadzą własnej działalności oraz rolników ryczałtowych. Jeśli któreś z powyższych produktów sprzedajemy firmą lub instytucją kasa fiskalna nadal nie jest nam potrzebna.

Jeśli obowiązek posiadania kasy fiskalnej nas nie dotyczy to możemy generować jako sprzedawca fakturę bądź też wygenerować dowód sprzedaży w ramach tak zwanej wysyłkowej sprzedaży nieudokumentowanej. Rzecz jasna bez kasy fiskalnej nikt nie będzie wymagał od paragonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here