system inwestycyjny

Wielu traderów na przestrzeni swojej przygody z inwestowaniem na rynku Forex próbowało dziesiątek strategii, które były promowane jako złoty graal, umożliwiający osiąganie ponadprzeciętnych zysków. Wielokrotnie też szybko przekonaliśmy się, że jedna lub druga strategia w obliczu dynamicznego rynku walutowego nie może zbyt wiele zdziałać. Czy to wina nieprzemyślanych strategii?

Czy to wina naszego braku konsekwencji? Ciężko jednoznacznie obarczyć jedno źródło naszych strat, jednak jest pewne. Możemy zmaksymalizować szansę na generowanie zysków, stosując się do pewnych zasad przy tworzeniu autorskiej strategii lub adoptowaniu już powstałej. Inwestuj z Saxo z wykorzystaniem tych wskazówek, a z pewnością szybko zauważysz poprawę wyników. 

Dostosuj każdą strategię do swojej natury tradingu

     Wiele strategii i planów inwestycyjnych, które staramy się wdrożyć w swoim tradingu, są stworzone pod autora danej strategii, który posiada swoje preferencje tradingowe, swoje ulubione pary walutowe i odpowiedni apetyt na ryzyko. Te warunki niekoniecznie muszą wpasować się w nasz styl handlowania, przez co wdrożenie tych zasad na siłę może być sprzeczne z tym, czego my oczekujemy od zyskownej transakcji. Jak w takim razie poradzić sobie z handlowaniem na podstawie obcych strategii? Dopasujmy ją do siebie. W świecie inwestycji nie ma jedynego prawdziwego systemu, który gwarantuje nam generowanie zysków. Nic nie stanie się, jeśli zmodyfikujemy pewne elementy planu tak, by pasowały one bardziej do nas. Warto mieć jednak na uwadze to, że zbytnia modyfikacja może prowadzić do niespójności w obrazie całej strategii. To wypadek, w którym znacznie mniej pracy będzie nas kosztowało stworzenie własnego planu tradingowego. Może się to wydawać karkołomnym zadaniem, jednak znacznie swobodniej będzie nam się inwestowało według naszych zasad. 

Testuj strategię wytrwale

      Wiele strategii, zarówno autorskich, modyfikowanych przez nas, jak i zaadaptowanych według zasad autora jest zbyt szybko odrzucanych  pod pretekstem słabych wyników inwestycyjnych. Musimy pamiętać, że strategia powinna być przetestowana na co najmniej 100 przypadkach. Dopiero badając tak dużą próbę przypadków, możemy jednoznacznie stwierdzić, czy strategia nadaje się do kosza, czy do generalnej modyfikacji. 

Postaw na prostotę

     Wśród wielu artykułów i publikacji, opowiadających o tym, jak tworzyć strategie inwestycyjne, możemy dojrzeć jeden wspólny punkt, który może okazać się kluczem do stworzenia dobrej, skutecznej strategii. Warto postawić na prostotę. Choć wymyślne wskaźniki i oscylatory przydają się, to jednak nie powinny być bazą do stworzenia swojej strategii. Wykres cenowy powinien być podstawą – wskaźniki natomiast mogą nam pomóc w ustaleniu odpowiedniego punktu wejścia  wyjścia. Chcąc stworzyć strategię opartą na prostocie, warto inspirować się strategią Price Action, której głównym założeniem jest minimalizacja innych rozpraszaczy i skupienie się na samym wykresie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here