Co drugi Polak boryka się z problemami finansowymi. Większość z nas ma zaciągnięte kredyty lub kupione sprzęty na raty. Wiele osób szuka też rozwiązań jak takie zadłużenie spłacić. A zadłużyć możemy się wszędzie.

Większość osób posiada długi w wyniku niespłacenia raty kredytu, alimentów, składki ZUS czy podatków do Urzędu Skarbowego. Czasami są to długi za niespłacenie czynszu lub spóźnienie w opłacie rachunków za Internet, telefon czy też pakiet telewizyjny. W takim przypadku nie możemy się starać o kredyt w banku ponieważ,  weryfikuje się naszą zdolność kredytową pod każdym kątem. A długi z każdym dniem ze względu na odsetki są coraz większe.  Jak zatem wyjść z takiej pętli zadłużenia?

 Oferta dla zadłużonych

Obecnie na polskim rynku można znaleźć oferty parabanków, które proponują pożyczki pozabankowe na spłatę zadłużenia. Przy składaniu wniosku należy sprawdzić jakie parabanki nie wymagają weryfikacji w BIG, KRD czy też ERIF. Tego typu ofert można poszukać za pomocą rankingu pożyczek. A wniosek złożyć za pomocą strony internetowej. Przy wypełnianiu wniosku będzie wymagany tylko aktualny dowód osobisty i czynne konto w banku.  W ten sposób można zaciągnąć pożyczkę na rzecz spłaty np. podatku czy alimentów. Jednak należy pamiętać, że każda taka pożyczka wiąże się z jej spłatą w terminie. Jeśli nie jesteśmy w stanie spłacić nie powinniśmy brać kolejnej sumy pieniędzy.

Z deszczu pod rynnę

Każda pożyczka na spłatę długu powinna być dobrze przemyślana. Nasz budżet przed wzięciem chwilówki powinno się poddać gruntownej analizie. Czy na pewno będziemy spłacić kolejny dług.  Im więcej pożyczek weźmiemy tym będziemy musieli liczyć się z kolejnym kosztem odsetek, prowizjami oraz opłatami za przedłużenie możliwości spłaty. Dodatkowo musimy liczyć się z tym, że w każdej chwili do naszych drzwi może zapukać komornik. Jak sobie poradzić z taką spiralą? Dobrym rozwiązaniem jest poszukać dodatkowego dochodu, który umożliwi pozyskanie sumy na spłatę odsetek. Jeśli np. nasza praca jest na tyle absorbująca, że nie ma możliwości na kolejny etat, warto poszukać pracy dorywczej, którą można wykonywać w zaciszu swojego domu. Takie rozwiązanie umożliwi szybszą spłatę i wyjście z długów. Jeśli zaczniemy spłacać zobowiązania od największych do najmniejszych o wiele szybciej spłacimy wszystkie długi i pozbędziemy się ciążącego nad nami stresu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here