ITH rozwija infrastrukturę internetową dla firm na terenie Polski

ITH z powodzeniem rozbudowało swoją infrastrukturę internetową w pierwszym kwartale 2023 roku, wprowadzając nowe przestrzenie kolokacyjne w Warszawie i Katowicach. Te obiekty dołączają do istniejących lokalizacji w Warszawie na Al. Jerozolimskich, Bytomiu i Krakowie. Wszystkie te miejsca są połączone za pomocą zaawansowanej sieci światłowodowej ITH, która umożliwia dostęp do Internetu oraz transmisję danych.

Oferując naszym Klientom szeroką gamę obiektów kolokacyjnych, umożliwiamy im wybór najlepszej lokalizacji dla swojego sprzętu. W zależności od potrzeb Klienci mogą chcieć zbudować dodatkowe centrum danych w innym mieście lub mieć obiekt kolokacyjny blisko siedziby firmy, co ułatwia dostęp dla pracowników. Jesteśmy elastyczni i możemy zaoferować kolokację w dowolnym z naszych obiektów, nawet w kilku jednocześnie, w ramach jednej sieci korporacyjnej opartej na ITH Net. – mówi Niko Bałazy, CEO ITH.

ITH — ekspert w dziedzinie telekomunikacji biznesowej

ITH, kompleksowy dostawca usług ICT dla biznesu, ma w swojej ofercie usługi takie jak: Internet, kolokacja oraz hosting. Firma dostarcza swoje usługi na terenie całej Polski. W ostatnich miesiącach główne węzły sieciowe zostały uruchomione w różnych miejscowościach, takich jak: Kraków, Rzezawa, Brzesko, Zielonki, Węgrzce, Katowice i cała aglomeracja śląska, Lublin, Lubin, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Zielona Góra, Rzeszów, Radom, Gdynia, Sopot, Łódź, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Opole, Szczecin, Toruń oraz Warszawa. Rozbudowana infrastruktura sieciowa ITH pozwala na aktywowanie usług na terenie całego kraju nawet w ciągu kilku dni.

Firma ITH wywodzi się z Krakowa, gdzie została założona przez Niko Bałazy oraz Jakuba Jedynaka, którzy zdążyli się poznać zarówno prywatnie, jak i zawodowo, wspólnie prowadząc wcześniej innego operatora z Małopolski. Po sprzedaży tego przedsiębiorstwa w 2017 roku skupiają się na budowaniu nowej jakości na rynku telekomunikacyjnym, koncentrując się na elastyczności i jasnym podejściu ofertowym. W przeciwieństwie do większości dostawców telekomunikacji dla firm ITH podaje jawnie ceny swoich usług.

Spółka działa na rynku od 2020 roku i od początku swojego istnienia zdobyła zaufanie użytkowników, oferując możliwość bezpłatnego przetestowania usług przez prawie rok. W 2021 roku grupa ITH poszerzyła swoje usługi o platformę hostingową Kru.pl oraz pozyskała pierwszych inwestorów. Rok później, zgodnie z planem, ITH przeprowadziło drugą rundę finansowania, zakończoną sukcesem. W ramach tego procesu pozyskano jako inwestorów krakowski fundusz B Capital ASI oraz znanego warszawskiego przedsiębiorcę. Wsparcie kapitałowe i merytoryczne pozwala ITH dynamicznie się rozwijać zarówno pod względem geograficznym, jak i produktowym.

ITH — nieograniczone możliwości rozwoju dzięki najlepszym usługom IT

ITHITH, współpracując z takimi firmami jak CCC, Solid Security, TUZ, Rosmann i Rage Quit Games, nieustannie rozwija się na rynku, dostarczając swoim klientom wiele usług IT. Przykładem tego są także systemy sieciowe i usługi dostępu do Internetu dla obiektów takich jak hala Panattoni, galeria Odyseja w Brzesku oraz centra handlowe ATUT w całej Polsce.

ITH realizuje innowacyjny projekt ITH Ready, mający na celu integrację biurowców z siecią ITH Net. Dzięki tej współpracy najemcy, właściciele oraz zarządcy budynków czerpią korzyści takie jak:

 • Harmonijna i uporządkowana infrastruktura budynkowa.
 • Szybka instalacja usług ITH Net.
 • Bezpłatne korzystanie z podstawowego i rezerwowego łącza.

Oferta usług IT świadczonych przez ITH obejmuje:

 • Internet dla firm.
 • Łącza transmisji danych.
 • Kolokacja i serwery dedykowane.
 • Telefonia IP, w tym wirtualna centrala.
 • Hosting i domeny.
 • Projektowanie i wdrażanie instalacji niskoprądowych oraz wewnętrznych sieci
 • NaaS — kompleksowe usługi sieci firmowych jako abonament.
 • Chmura publiczna.

Jakub Jedynak z ITH podkreśla, że: firma stawia na współpracę z wewnętrznymi zespołami IT swoich klientów, oferując wsparcie zamiast rywalizacji. ITH wyróżnia się elastycznością, umożliwiając dostosowanie parametrów i czasu trwania umowy do potrzeb klientów, co pozwala na wybór pomiędzy umowami długoterminowymi, na czas nieokreślony czy nawet w modelu pre-paid.

Niko Bałazy, CEO ITH, wskazuje, że: firma jest jednym z niewielu elastycznych dostawców usług IT na rynku biznesowym, charakteryzujących się ciągłym dostosowywaniem się do potrzeb oraz rozwojem. ITH działa na terenie całej Polski, mając swoje główne biura w Warszawie i Krakowie. W planach firmy na przyszłość są otwarcie własnego Data Center w Małopolsce oraz debiut na giełdzie.

Niko Bałazy, CEO ITH
Niko Bałazy, CEO ITH

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here