Euro palety

Osoby zajmujące się logistyką, dystrybucją i magazynowaniem towarów, mogą sięgnąć po kilka różnych rodzajów palet. Poszczególne modele różnią się parametrami. Do najbardziej cenionych należą palety euro. To chętnie wybierane akcesoria, które został docenione na całym świecie. Co warto wiedzieć na ich temat i dlaczego mogą okazać się korzystnym rozwiązaniem?

Czym charakteryzują się euro palety?

Przedmioty z tej kategorii tworzone są z drewna. Najczęściej wykorzystywane gatunki to sosna i świerk. Dzięki temu, oprócz wytrzymałości, charakteryzuje je również odpowiednia elastyczność. Standardowe wymiary w tej kategorii to 1200x800x144 mm. Ze względu na to, palety doskonale sprawdzają się w większości magazynów. Za ważną informację można uznać fakt, iż każdy Producent palet euro musi posiadać odpowiednią licencję i dokumenty dopuszczające go do wyrabiania lub naprawy takich przedmiotów. Dzięki rygorystycznym wymogom i ścisłemu nadzorowi, klienci mogą mieć pewność, że modele z oznaczeniami EUR i EPAL posiadają gwarancję najwyższej jakości. Co sprawia, że to właśnie euro palety są tak cenione?

Przedmioty dopasowane do zapotrzebowania użytkowników

Drewniane palety euro skonstruowane są tak, aby możliwe było podniesienie ich za pomocą wózka widłowego z każdej z czterech stron. To z pewnością znaczne ułatwienie w magazynach i na halach produkcyjnych. Ponadto, przedmioty z tej kategorii charakteryzuje stosunkowo niewielka waga. Każdy element to ok. 25 kg. Jednocześnie można przenosić na nich ładunek o masie 1 – 1,5 tony. Jeszcze większe ciężary mogą być układane na paletach, które nie będą podnoszone. Również składowanie i przechowywanie przedmiotów z tej kategorii nie sprawia większych problemów. Niewielkie i łatwe do ułożenia w stosach palety doskonale mieszczą się w różnego rodzaju magazynach.

Dodatkowe zalety palet euro

Warto wiedzieć, że oprócz wyrabiania takich akcesoriów, producent palet może też zdobyć licencję na ich naprawę. Oddanie używanych modeli do certyfikowanego serwisu przedłuży żywotność akcesoriów i będzie wiązało się z redukcją kosztów. Takie modele można często sprzedawać w skupach, w których podlegają naprawie i określa się ich jakość. Dzięki temu mogą być kupowane i wykorzystywane do innych zadań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here