Wymiana walut przez internet jest obecnie bardzo popularna – do wyboru mamy szeroką gamę kantorów on-line pozwalających na szybkie i wygodne dokonanie transakcji. Dlaczego warto wymieniać waluty właśnie tak?

Korzystne kursy wymiany walut

Jedną z najważniejszych zalet wymiany walut przez internet są bardzo atrakcyjne kursy – o wiele lepsze niż w zwykłych kantorach. Z czego to wynika? Przede wszystkim z faktu, że kantory on-line ponoszą niższe koszty związane z działalnością, a także operują na większych sumach, ponieważ sięgają do większej liczby klientów.

W związku z tym spready walutowe, czyli różnica między kursem sprzedaży a kursem kupna aktywów, czyli w tym przypadku walut, są bardzo niskie. Za taką samą kwotę możemy zakupić więcej waluty niż w kantorze stacjonarnym!

Wygodna transakcja bez wychodzenia z domu

Oczywiście, nie możemy zapominać również o wygodzie – kantory internetowe pozwalają nam na dokonywanie transakcji bez wychodzenia z domu, więc wszystko możemy załatwić od ręki.

Nie musimy mieć przy sobie gotówki, ponieważ wymieniamy walutę z konta na konto albo na kartę – nie ma więc zawsze potrzeby posiadania drugiego konta walutowego, jeśli wybierzemy kantor oferujący karty wielowalutowe.

Bezpieczeństwo wymiany walut

Warto też wskazać, że kantory internetowe są bezpieczne. Wiele osób uznaje, że to ryzykowna forma wymiany walut, ale w rzeczywistości zmniejszamy wtedy niebezpieczeństwo.

Przede wszystkim wymieniamy waluty w formie elektronicznej, więc nie narażamy się na ich kradzież portfela z wymienionymi pieniędzmi. Kantory on-line stosują też szeroką paletę zabezpieczeń pozwalających klientom na prowadzenie transakcji. Oczywiście, zanim zdecydujemy się na dany kantor, pamiętajmy o tym, by sprawdzić opinie na jego temat.

Artykuł opracowany we współpracy z Igoriacard

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here