Wiele osób korzysta z usług kurierskich. To bardzo wygodne rozwiązanie pomaga zaoszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy. Niezależnie od tego, czy sami nadajemy paczki czy korzystamy z ich doręczeń, w większości jesteśmy zadowoleni ze współpracy. Co więcej na rynku pojawia się wiele usprawnień, mających na celu jeszcze szybsze wysyłanie przesyłek.

Przesyłki ekspresowe

Ile razy zdarzyła się nam sytuacja, kiedy pilnie musieliśmy skorzystać z wysyłki kurierem? Na pewno niejednokrotnie. Aby mieć pewność, ze paczka dotrze na czas warto wtedy skorzystać z usługi ekspresowych. Do wyboru mamy kilka opcji godzinowych, więc wybranie odpowiedniej nie będzie stanowiło problemu.

Przesyłki międzynarodowe

To kolejne bardzo ważne usprawnienie. Przesyłki międzynarodowe działają na podobnych zasadach jak te krajowe. W przypadku paczek w Unii Europejskie nie musimy nawet martwić się dodatkową dokumentacją. Sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku przesyłek poza nią.

Door to door

To jeden z najczęściej wykorzystywanych rodzajów dostarczania i odbioru paczek. Z pewnością korzystaliśmy z niego niejednokrotnie. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ kurier sam przyjedzie po paczkę. Musimy jedynie odpowiednio ją przygotować. Zapakować dany przedmiot, zabezpieczyć go i wydrukować list przewozowy. Kurier dostarczy wysyłkę pod adres wskazany na liście. Warto zaznaczyć, ze najczęściej próba doręczenia jest realizowana dwukrotnie. Jeśli będzie nieskuteczna przesyłkę będzie można odebrać w centrali. Aby nie doszło do takich sytuacji konieczne jest podanie numeru kontaktowego do adresata, by kurier mógł ustalić dogodną godzinę doręczenia.

Gdzie szukać?

Kuriera możemy zamówić bezpośrednio z poziomu strony przewoźnika, lub korzystając z usług brokera. To drugie rozwiązanie jest tańsze i wygodniejsze. Na stronie Sendit znajdziemy wiele znanych firm kurierskich. Bez problemu porównamy ich oferty oraz ceny. W serwisie możemy także uzupełnić formularz, wydrukować potrzebne dokumenty, a po wysyłce śledzić paczkę. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here