Reklama, jako dźwignia handlu, jest dziś podstawą dobrej sprzedaży. Marketing staje się zatem podstawą funkcjonowania przedsiębiorstwa. Jest po części sposobem, w jaki produkt jest reklamowany i trafia do szerszej świadomości odbiorcy, a po części zamysłem, w jaki sposób kierować firmą, aby uzyskiwać jak najlepsze rezultaty. Dziś chcielibyśmy przybliżyć jedną z jego odmian – trade marketing.

O czym mowa?

            Jest to angielski termin oznaczający marketing handlu. W istocie są to konkretne działania marketingowe, które prowadzą nas do wzrostu sprzedaży, pozycji oraz ekspozycji produktów w ich dystrybucji. Są to po prostu metody, których używa się, aby sprzedaż wzrosła. Można to wykonywać wraz z kanałami dystrybucyjnymi lub poza nimi. Trade marketing jest niezwykle istotnym punktem w całej kampanii marketingowej.

Czym może być w praktyce?

            Generalnie marketing handlowy opiera się na tym co dzieje się wokół samej sprzedaży. Są to wszelkie działania mające na celu skłonienie klienta do sięgnięcia po produkt nie tylko ze względu na jego właściwości i dobrą reklamę, ale także ze względu na to co dzieje się dookoła niego. Chodzi tu między innymi o specjalne stoiska, odpowiednie opakowanie lub stojak na produkty, specjalne miejsce w sklepie, które przyciąga klienta i wiele innych działań, które w efekcie zwiększają sprzedaż produktu. Nie jest to więc jego bezpośrednia reklama, a umieszczanie produktu w takich przestrzeniach, aby przyciągał uwagę.

Czy jest potrzebny?

            Jest to niezwykle ważne i pytania o jego istotę są bezcelowe. Trade marketing, czy inaczej rzecz nazywając marketing handlu, prowadzi do wypromowania danej marki samej
w sobie, niezależnie od konkretnego produktu, np. chodzi o związek chipsów Lay’s z piłkarską Ligą Mistrzów. W ten sposób niezależnie od smaku chipsów, sama marka jest popularniejsza i częściej wybierana przez kibiców piłkarskich.

            Trade marketing to jedno z narzędzi współczesnego marketingu, które okazuje się być niezwykle skuteczne w kampaniach promocyjnych. Jeżeli interesuje Cię więcej informacji na ten temat, odwiedź stronę codemedia.pl i pogłęb wiedzę na ten temat!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here