Każdy kto prowadzi biznes i decyduje się na jego promocję w Sieci, prędzej czy później spotka się z określeniem „kampania SEM”. Czym ona jest i w jaki sposób może pomóc w rozwoju biznesu?

Informacje podstawowe

SEM, czyli Search Engine Marketing odnosi się bezpośrednio do marketingu w wyszukiwarkach. Głównym celem tego narzędzia jest taka promocja naszej witryny, by znalazła się ona w tak zwanym TOP 10, w wyszukiwarce Google. Można to osiągnąć w dwojaki sposób – wykupić reklamę AdWords, bądź zająć się pozycjonowaniem strony.

SEO – pierwszy element

Search Engine Optimization jest jedną z części SEM. Odnosi się ona właśnie do pozycjonowania serwisu w wynikach wyszukiwania. Najczęściej SEO wiąże się z optymalizacją stronny WWW, pisaniem tekstów zawierających frazy kluczowe oraz szeregiem innych działań. Jest to proces, trwający długo, efekty mogą pojawić się nawet po kilku miesiącach. Jednak warto poświęcić ten czas, ponieważ miejsce w TOP 10, z pewnością pomoże nam w sprzedaży naszych produktów.

Pay Per Click

Drugą opcją SEM jest tak zwane PPC. Efekt wykorzystania tego narzędzia widzimy dużo szybciej, najczęściej niedługo po wpłaceniu budżetu i odpowiednim ustawieniu reklamy. Kiedy będziemy korzystać z Pay Per Click, adres naszej strony pojawi się ponad wynikami organicznymi w wyszukiwarce. Co ważne, za reklamę zapłacimy dopiero gdy potencjalny klient kliknie w nasz link.

Dlaczego warto?

Bez wątpienia kampanie SEM mają ogromny potencjał. Szybko mogą przynieść oczekiwany efekt i docierają do dużych grup odbiorców. Jeśli uda nam się stworzyć ciekawy i jasny przekaz będzie on chętnie odbierany przez Internautów. Korzystając z SEM mamy również pewność, że trafiamy do osób bezpośrednio zainteresowanych naszymi usługami. Dzieje się tak, ponieważ nasza reklama wyświetli się tylko wtedy, gdy użytkownik użyje ustalonej przez nas frazy.

Kampanie SEM, pod warunkiem że będą rzetelnie prowadzone, mogą mieć ogromny wpływ na zyski w naszym przedsiębiorstwie. Warto wziąć pod uwagę ten rodzaj reklamy, planując działania marketingowe w Sieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here