czy chodzik dla niemowlaka to dobry pomysł?

Wielu rodziców zastanawia się, czy chodziki dla niemowląt to dobry pomysł. Obecnie na rynku jest szeroki wybór chodzików dziecięcych. Czy warto kupić chodzik dziecku? Oczywiście, że tak. Przebywanie w chodziku dla większości dzieci jest ogromną przyjemnością. Maluchy mogą bez problemu się przemieścić, a w dodatku nie wkładają w to wiele wysiłku.

Kiedy kupić dziecku chodzik?

Chodziki to zabawki, które są przeznaczone dla dzieci, które opanowały umiejętność raczkowania. Do chodzików nie należy wkładać maluchów, które jeszcze nie raczkują. Czemu? Ponieważ dziecko może się wtedy nieprawidłowo rozwijać.

Chodziki są bardzo przydatnymi dodatkami. Świetnie się sprawdzają, jak dziecko samoistnie zaczyna chodzić. Takie urządzenie zachęca malucha do nauki samodzielnego chodzenia. Jest to świetna forma zabawy dla niego, jednak musimy mieć na uwadze, to że dziecko nie może tam spędzać zbyt wiele czasu. Zalecana jest godzina dziennie. Jeżeli maluch spędza zbyt dużo czasu w chodziku, specjaliści twierdzą, że może wtedy wyrobić złe nawyki, rozleniwi się i nie będzie chciało stawiać pierwszych kroków.

Chodziki dla niemowląt

Chodziki dla dzieci – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Chodzik dla dzieci, nie służy do nauki chodzenia malucha. Jego głównym zadaniem jest wyłącznie uatrakcyjnienie nauki chodzenia. Przed zakupem odpowiedniego chodzika dla dziecka, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Materiał musi spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa, żeby zabawka mogła być używana przez dziecko.

Kolejnym ważnym aspektem jest rozmiar i dopuszczalna waga dziecka, które korzysta z chodzika. Małe dzieci bardzo szybko rosną, dlatego najlepszym wyborem jest zakup chodzika, który posiada stopniową regulację wysokości. Należy zwrócić również uwagę na zakres wagowy, szukajmy modelu, z którego dziecko będzie mogło korzystać przez dłuższy czas.

Ważnym szczegółem są jeszcze kółka chodzika. Lepiej jest zdecydować się na chodzik, który ma kółka gumowe. Dzięki temu chodzik nie będzie się ślizgał i powodował rys na podłodze.

Przeczytaj też: http://www.inspirationstudio.pl/zabawki-interaktywne-dla-niemowlat-zabawki-ktore-ucza/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here