Potrzebujesz samochodu do wygodnych dojazdów? W takim przypadku warto pomyśleć o jego wynajmie. Teraz możemy zrobić to nie tylko w rozliczeniu za liczbę dni, ale również za minuty. Na co warto się zdecydować?

W dzisiejszych czasach wynajem samochodu jest bardzo łatwy – możemy zrobić to nawet całkowicie przez internet. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy pojazdu w celach służbowych, czy też na rodzinną wyprawę albo na łatwy dojazd na zakupy, możemy wynająć go niemalże od ręki, korzystając przy tym z aplikacji mobilnych.

Wynajem na dłużej

Przez długi czas do wyboru była tylko usługa wynajmu auta na dni – mowa o tak zwanym wynajmie krótkoterminowym oraz długoterminowym. Wtedy musimy udać się do biura wypożyczalni i tam dopełnić formalności związanych z wynajmem samochodu. Możemy też wykonać rezerwację on-line, aby mieć pewność, że dane auto będzie na nas czekało.

Ceny za jeden dzień wynajmu zaczynają się już od około 70-80 złotych za samochody niższej klasy.

Wynajem w tradycyjnej wypożyczalni sprawdzi się wtedy, gdy potrzebujemy auta na dłuższy czas, na przykład na kilka dni, ale możemy też wynająć je nawet na kilka miesięcy czy lat.

Auto na minuty

Druga interesująca opcja to car sharing, czyli wynajem samochodu na minuty. W Polsce jest oferowana przez 4mobility.pl w Warszawie oraz w Poznaniu, ale firma już teraz planuje ekspansję na inne miasta w kraju.

Wynajem na minuty jest podobny do usługi wynajmu rowerów miejskich. Po rejestracji swojego konta i weryfikacji przez aplikacje mobilną możemy zacząć wynajmować auta. Z 4mobility.pl to naprawdę bardzo łatwe – wybieramy auto z mapy i następnie mamy kwadrans, aby do niego dotrzeć. Pojazd otwieramy smartfonem i potem dojeżdżamy do celu. Samochód zostawiamy w wyznaczonej strefie do parkowania.

Zatem wygoda to główny atut wynajmu auta na minuty, ponieważ wszystko możemy załatwić przez smartfona. Na uwagę zasługują również przystępne ceny usługi. Jedna minuta wynajmu zaczyna się od 33 groszy plus 80 groszy za każdy przejechany kilometr. Nie musimy przy tym pokrywać już żadnych kosztów związanych z paliwem.

Zatem jeśli chcemy po prostu dojechać gdzieś do celu szybko i wygodnie, car sharing to strzał w dziesiątkę. Gdy jednak chcemy mieć auto do dyspozycji przez całą dobę, warto wybrać tradycyjne wypożyczalnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here