Czym są kontrakty CFD i co odróżnia je od innych produktów inwestycyjnych?

0
Czym są kontrakty CFD

Kontrakty CFD (ang. contract for difference) to określenie dla kontraktów na różnice kursowe. Pod tym pojęciem rozumiemy specjalną formę handlu kontraktami różnic kursowych. Inwestorzy, którzy stawiają na kontrakty CFD, mają możliwość spekulowania na zmiany cen różnorodnych instrumentów finansowych, takich jak akcje, waluty, surowce itp. bez konieczności fizycznego posiadania danego aktywa. Czym dokładnie są kontrakty CFD oraz co odróżnia je od innych produktów inwestycyjnych? Na to pytanie szczegółowo odpowiadamy w niniejszym poradniku. Zapraszamy do lektury.

ITH rozwija infrastrukturę internetową dla firm na terenie Polski

0
ITH rozwija infrastrukturę internetową dla firm na terenie Polski

ITH z powodzeniem rozbudowało swoją infrastrukturę internetową w pierwszym kwartale 2023 roku, wprowadzając nowe przestrzenie kolokacyjne w Warszawie i Katowicach. Te obiekty dołączają do istniejących lokalizacji w Warszawie na Al. Jerozolimskich, Bytomiu i Krakowie. Wszystkie te miejsca są połączone za pomocą zaawansowanej sieci światłowodowej ITH, która umożliwia dostęp do Internetu oraz transmisję danych.

Oferując naszym Klientom szeroką gamę obiektów kolokacyjnych, umożliwiamy im wybór najlepszej lokalizacji dla swojego sprzętu. W zależności od potrzeb Klienci mogą chcieć zbudować dodatkowe centrum danych w innym mieście lub mieć obiekt kolokacyjny blisko siedziby firmy, co ułatwia dostęp dla pracowników. Jesteśmy elastyczni i możemy zaoferować kolokację w dowolnym z naszych obiektów, nawet w kilku jednocześnie, w ramach jednej sieci korporacyjnej opartej na ITH Net. – mówi Niko Bałazy, CEO ITH.

ITH — ekspert w dziedzinie telekomunikacji biznesowej

ITH, kompleksowy dostawca usług ICT dla biznesu, ma w swojej ofercie usługi takie jak: Internet, kolokacja oraz hosting. Firma dostarcza swoje usługi na terenie całej Polski. W ostatnich miesiącach główne węzły sieciowe zostały uruchomione w różnych miejscowościach, takich jak: Kraków, Rzezawa, Brzesko, Zielonki, Węgrzce, Katowice i cała aglomeracja śląska, Lublin, Lubin, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Zielona Góra, Rzeszów, Radom, Gdynia, Sopot, Łódź, Olsztyn, Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Kielce, Opole, Szczecin, Toruń oraz Warszawa. Rozbudowana infrastruktura sieciowa ITH pozwala na aktywowanie usług na terenie całego kraju nawet w ciągu kilku dni.

Firma ITH wywodzi się z Krakowa, gdzie została założona przez Niko Bałazy oraz Jakuba Jedynaka, którzy zdążyli się poznać zarówno prywatnie, jak i zawodowo, wspólnie prowadząc wcześniej innego operatora z Małopolski. Po sprzedaży tego przedsiębiorstwa w 2017 roku skupiają się na budowaniu nowej jakości na rynku telekomunikacyjnym, koncentrując się na elastyczności i jasnym podejściu ofertowym. W przeciwieństwie do większości dostawców telekomunikacji dla firm ITH podaje jawnie ceny swoich usług.

Spółka działa na rynku od 2020 roku i od początku swojego istnienia zdobyła zaufanie użytkowników, oferując możliwość bezpłatnego przetestowania usług przez prawie rok. W 2021 roku grupa ITH poszerzyła swoje usługi o platformę hostingową Kru.pl oraz pozyskała pierwszych inwestorów. Rok później, zgodnie z planem, ITH przeprowadziło drugą rundę finansowania, zakończoną sukcesem. W ramach tego procesu pozyskano jako inwestorów krakowski fundusz B Capital ASI oraz znanego warszawskiego przedsiębiorcę. Wsparcie kapitałowe i merytoryczne pozwala ITH dynamicznie się rozwijać zarówno pod względem geograficznym, jak i produktowym.

ITH — nieograniczone możliwości rozwoju dzięki najlepszym usługom IT

ITHITH, współpracując z takimi firmami jak CCC, Solid Security, TUZ, Rosmann i Rage Quit Games, nieustannie rozwija się na rynku, dostarczając swoim klientom wiele usług IT. Przykładem tego są także systemy sieciowe i usługi dostępu do Internetu dla obiektów takich jak hala Panattoni, galeria Odyseja w Brzesku oraz centra handlowe ATUT w całej Polsce.

ITH realizuje innowacyjny projekt ITH Ready, mający na celu integrację biurowców z siecią ITH Net. Dzięki tej współpracy najemcy, właściciele oraz zarządcy budynków czerpią korzyści takie jak:

 • Harmonijna i uporządkowana infrastruktura budynkowa.
 • Szybka instalacja usług ITH Net.
 • Bezpłatne korzystanie z podstawowego i rezerwowego łącza.

Oferta usług IT świadczonych przez ITH obejmuje:

 • Internet dla firm.
 • Łącza transmisji danych.
 • Kolokacja i serwery dedykowane.
 • Telefonia IP, w tym wirtualna centrala.
 • Hosting i domeny.
 • Projektowanie i wdrażanie instalacji niskoprądowych oraz wewnętrznych sieci
 • NaaS — kompleksowe usługi sieci firmowych jako abonament.
 • Chmura publiczna.

Jakub Jedynak z ITH podkreśla, że: firma stawia na współpracę z wewnętrznymi zespołami IT swoich klientów, oferując wsparcie zamiast rywalizacji. ITH wyróżnia się elastycznością, umożliwiając dostosowanie parametrów i czasu trwania umowy do potrzeb klientów, co pozwala na wybór pomiędzy umowami długoterminowymi, na czas nieokreślony czy nawet w modelu pre-paid.

Niko Bałazy, CEO ITH, wskazuje, że: firma jest jednym z niewielu elastycznych dostawców usług IT na rynku biznesowym, charakteryzujących się ciągłym dostosowywaniem się do potrzeb oraz rozwojem. ITH działa na terenie całej Polski, mając swoje główne biura w Warszawie i Krakowie. W planach firmy na przyszłość są otwarcie własnego Data Center w Małopolsce oraz debiut na giełdzie.

Niko Bałazy, CEO ITH
Niko Bałazy, CEO ITH

 

Niszczenie dokumentów a kwestia bezpieczeństwa danych

0
Niszczenie dokumentów a kwestia bezpieczeństwa danych

W dzisiejszych czasach, kiedy większość danych jest przetwarzana cyfrowo, łatwo jest zapomnieć o tym, jak wiele informacji wciąż przechowujemy na papierze. Niestety, dokumenty papierowe również są podatne na kradzież i manipulacje, dlatego ważne jest, aby odpowiednio je niszczyć w celu ochrony prywatności i bezpieczeństwa danych. W tym artykule omówimy różne sposoby niszczenia dokumentów oraz jakie kroki należy podjąć, aby zapewnić, że nasze dokumenty są bezpiecznie zniszczone.

Dlaczego prawidłowe niszczenie dokumentów jest ważne?

 • Ryzyko kradzieży tożsamości

Dokumenty papierowe, takie jak rachunki, umowy, wyciągi bankowe i dane osobowe, zawierają wiele poufnych informacji, które mogą zostać wykorzystane przez przestępców do kradzieży tożsamości. Kiedy dokumenty te są wyrzucane w zwykłych koszach lub zostają porzucone na ulicy, stają się łatwym celem dla nieuczciwych ludzi.

 • Zgodność z przepisami

Niektóre branże, takie jak finanse i służba zdrowia, są zobowiązane do przestrzegania surowych przepisów dotyczących ochrony danych. Niszczenie akt i dokumentów jest jednym ze sposobów, aby spełnić te wymagania.

 • Ochrona prywatności

Niszczenie dokumentów jest również ważne z punktu widzenia prywatności. Jeśli dokumenty te nie zostaną odpowiednio zniszczone, mogą one wycieknąć do niewłaściwych rąk i narazić nasze poufne informacje na niebezpieczeństwo.

Dlaczego niszczenie akt najlepiej wykonać z firmą zewnętrzną

Niszczenie dokumentów może być procesem skomplikowanym i czasochłonnym, zwłaszcza gdy mamy do zniszczenia większą ilość dokumentów. Wybierając firmę zewnętrzną do niszczenia dokumentów, możemy mieć pewność, że nasze dokumenty zostaną zniszczone w sposób profesjonalny i zgodny z obowiązującymi standardami bezpieczeństwa danych.

Firmy specjalizujące się w niszczeniu dokumentów dysponują odpowiednim sprzętem, w tym niszczarkami o różnym poziomie bezpieczeństwa, co pozwala na efektywne i bezpieczne utylizowanie. Ponadto, zewnętrzne firmy zapewniają pełną kontrolę nad procesem niszczenia dokumentacji, co pozwala uniknąć ryzyka wycieku informacji.

Korzystając z usług zewnętrznych firm, możemy mieć pewność, że nasze dokumenty zostaną zniszczone zgodnie z wymaganiami prawa oraz że pozostaną one w pełni bezpieczne i poufne. Dodatkowo, skorzystanie z usług firm zewnętrznych, takich jak np. Rhenus Office Systems pozwala na zaoszczędzenie czasu i środków finansowych, co może być szczególnie ważne dla przedsiębiorstw i organizacji zajmujących się przetwarzaniem dużej ilości dokumentów.

Foliopaki z nadrukiem jako skuteczna forma reklamy i promocji marki

0
Foliopaki z nadrukiem jako skuteczna forma reklamy i promocji marki

Foliopak to inaczej specjalny worek, który przypomina swym kształtem kopertę. Można w nim przechować wszystko, począwszy od przedmiotów o nieregularnych kształtach, aż po różnego rodzaju pudełka. Dzięki foliopakom produkt jest bezpiecznie odizolowany od zagrożeń w postaci deszczu lub zanieczyszczeń.

Jak działa foliopak z nadrukiem?

Foliopak to rozwiązanie cenione za swoją funkcjonalność i wszechstronność. Opakowanie ma specjalne zamknięcie, które jest pokryte warstwą najczęściej transparentnego kleju. Dzięki temu można je łatwo zamknąć, a po ich otwarciu ulegają one widocznemu uszkodzeniu. Foliopaki z nadrukiem (dostępny w hurtowni https://e-hurtownia-opakowan.pl/foliopaki-c98) sprawdzają się zwłaszcza podczas pakowania niewielkich przedmiotów i ubrań. Można je z łatwością wrzucić do skrytki pocztowej. W związku z tym, że są one nieprzezroczyste, uniemożliwiają podgląd znajdującej się w środku zawartości. Foliopaki chronią przesyłkę przed wilgocią, światłem słonecznym, promieniowaniem UV, pyłem oraz kurzem.

Foliopak jako reklama?

Standardowy foliopak kurierski może zostać wykorzystany w roli nośnika reklamowego. Jest on pokryty folią, którą można zadrukować dowolną grafiką. W praktyce oznacza to, że:

 • przewoźnik może umieścić na foliopaku swoją reklamę,
 • odbiorca może łatwo sprawdzić, który nadawca wysłał daną paczkę,
 • nadawca prowadzący działalność e-commerce może rozreklamować swój brand.

Osoba zainteresowana personalizowanymi foliopakami może je zamówić w bardzo dużych ilościach i przechowywać w domu. Opakowania foliowe nie zajmują dużo miejsca, są praktyczne i odporne na niekorzystne czynniki zewnętrzne.

Dlaczego warto korzystać z foliopaków?

Dzięki foliopakom proces pakowania przesyłek skraca się do absolutnego minimum. Wystarczy włożyć produkt do środka, zakleić jedną z krawędzi opakowania i wysłać. Folia użyta do produkcji opakowań nie jest ciężka i gruba, ale jednocześnie zachowuje bardzo dużą odporność na oddziaływania mechaniczne. Foliopaki z nadrukiem sprawdzą się podczas wysyłki książek, produktów handmade, drobnych upominków, elementów garderoby i wielu innych niewielkich przedmiotów. Zapewniają one bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, chroniąc (np. za pomocą klejonych zamknięć typu plomba) zawartość przed nieuprawnionym otwarciem. Foliopak kurierski może być również wyrazem podziękowań za zakup konkretnego produktu. Można w nim też umieścić tzw. bonus, czyli dodatkowy i darmowy upominek dla klienta.

Jak widać, foliopak kurierski to praktyczne rozwiązanie, które dzięki zastosowaniu wielobarwnego nadruku może pełnić funkcję marketingową.

Jakie elementy składają się na pozycjonowanie sklepu internetowego?

0
Jakie elementy składają się na pozycjonowanie sklepu internetowego

Pozycjonowanie sklepu internetowego pozwala znacznie poprawić sprzedaż produktów i usług. Składa się na nie szereg działań prowadzonych na stronie oraz poza nią. Jakie czynności SEO trzeba wykonać?

Jak napisać dobre CV?

0
wzór CV

Profesjonalne CV jest nieco trudne do stworzenia samemu, ale na szczęście przychodzi nam z pomocą Internet, gdzie są dostępne darmowe wzory CV. Na przykład na stronie www.aplikuj.pl/cv/wzory-cv/, mamy dostępne bezpłatne szablony dla szeregu zawodów.

Idealny konwerter satelitarny którego poszukujesz

0
Idealny konwerter satelitarny którego poszukujesz

Podejrzewamy ze może i ty w swoim domu a już raczej na pewno w twojej firmie masz więcej aniżeli tylko jeden odbiornik telewizji satelitarnej.

A w takiej sytuacji już teraz powinieneś pomyśleć o tym żeby zakupić dla siebie możliwie jak najlepszy i przede wszystkim jak najbardziej wydajny i to pod każdym względem konwerter telewizji satelitarnej. Czy i ty już taki posiadasz? A może dopiero masz zamiar znaleźć dla siebie takowy na krajowym rynku? Jeżeli jesteś w takiej sytuacji i jeszcze nie trafiłeś na możliwie jak najbardziej efektywny konwerter rozdziału sygnału telewizji satelitarnej to my już teraz polecamy tobie pewien znakomity sklep. Link do jego strony internetowej masz podany poniżej. W nim zawsze kiedy tylko będziesz chciał i sobie życzył dokonasz zakupów o których tobie opowiadamy. I jesteśmy pewni tego że zawsze będziesz z nich jak najbardziej zadowolonym. A potem na pewno będziesz tego konwertera wielokrotnie używał do swoich celów.

Konwerter który zawsze warto posiadać dla siebie

Jak zatem sam widzisz i przede wszystkim doskonale rozumiesz już niebawem będziesz w posiadaniu naprawdę bardzo dobrego i pożytecznego urządzenia jakim bez wątpienia jest wspomniany przez nas konwerter do podziału przesyłu telewizji satelitarnej. A my już teraz zachęcamy cię żebyś po jego zakupy wybrał się do pewnej znakomitej firmy. Link do jej strony internetowej masz podany poniżej. W tym miejscu zawsze kiedy tylko będziesz chciał i sobie życzył dokonasz tych swoich zakupów. I będziesz z takiego rozwiązania jak najbardziej zadowolonym. O czym my już teraz jesteśmy w pełnym tego słowa znaczeniu przekonani. A ty nie czekaj ani chwili dłużej i nie wahaj się lecz już teraz wybierz się do tego renomowanego sklepu po bardzo dobre pod każdym względem konwertery inverto. Sam chyba rozumiesz już teraz że oferta tego sklepu jest po prostu imponująca. Zatem nie czekaj i nie wahaj się lecz już w tym momencie zacznij w nim swoje z pewnością jak najbardziej trafione i udane zakupy wspomnianego przez nas wcześniej urządzenia.

Jak, gdzie oglądać polską telewizję za granicą?

0
kanały telewizyjne online

Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd z Polski na dłuższy czas lub na stałe. Aby nieco zagłuszyć tęsknotę za ojczyzną, wielu z nich decyduje się na oglądanie polskiej telewizji. Czy będzie dostępna? Jak odbierać rodzime kanały poza granicami kraju?

Czy polska telewizja działa za granicą?

Zabranie polskiego dekodera za granicę, montaż anteny i oglądanie w ten sposób rodzimych kanałów jest nielegalną praktyką, ponieważ w regulaminie dostawców telewizji znaleźć można zapis, że z ich urządzeń można korzystać jedynie na terenie Rzeczypospolitej. Pozostaje więc bazowanie na ofercie zagranicznych operatorów lub (jak robi większość emigrantów) oglądanie telewizji online. Podczas korzystania z drugiego rozwiązania powstaje problem, ponieważ ze względu na ograniczenia licencyjne nie jest dostępne za darmo za granicą, ponadto nie każda platforma ma w swojej ofercie taką możliwość. Gdzie w sieci można odbierać polskie kanały?

Jak oglądać polską telewizję za granicą w sieci?

Jak wspomniano wcześniej, w sieci znaleźć można platformy, które umożliwiają odbieranie polskich stacji także za granicą. Kanały telewizyjne online, na żywo na stronie www.player.pl dostępne są na terenie całej UE dla osób, które dokonały opłaty za pomocą polskiej karty. W przypadku posługiwania się zagraniczną, istnieje możliwość wykupienia pakietu International, który pozwala na dostęp do 3 kanałów na żywo (iTVN HD, iTVN Extra HD oraz TVN24 HD International) oraz bogatej oferty VOD grupy Discovery – filmy, seriale, programy emitowane na antenie dostępne na żądanie.

Strona z telewizją na żywo, z której korzystać mogą odbiorcy przebywający na terenie Unii Europejskiej, to także WP Pilot. Podobne działa vod.tvp, jednak konieczne może być przeprowadzenie weryfikacji.

Oferta zagranicznych operatorów

Wspomniano wcześniej, że jedną z możliwości na oglądanie polskiej telewizji za granicą jest skorzystanie z oferty zagranicznych operatorów telewizyjnych. Niektórzy z nich w swoje ofercie posiadają pakiety wybranymi polskimi kanałami telewizyjnymi, które dostępne są online, za pomocą kablówki oraz sieci IP. Ponadto czasem zagraniczni dostawcy sami tworzą kanały dla polonii za granicą. Warto dokładnie sprawdzić ofertę operatorów działających w danym kraju, by móc zweryfikować, czy i ewentualnie jakie kanały posiadają w swoich pakietach.

Czy korzystanie z VPN jest legalne?

VPN to wirtualna sieć prywatna, która pozwala na zachowanie bezpieczeństwa i anonimowości w sieci. Dzięki niej możliwe jest połączenie się ze stronami internetowymi z zagranicy za pośrednictwem polskiego IP, co oznacza, że można mieć ławty dostęp do polskiej telewizji. Mimo że polskie prawo nie zabrania stosowania tego typu rozwiązań, warto zaznaczyć, że nie jest to działanie w pełni legalne, ponieważ wykorzystane jest do omijania ograniczeń geolokalizacyjnych nakładanych przez dostawców kanałów. Ponadto jego stosowanie jest kompletnie nielegalne w 10 krajach świata.

Czy potrzebujesz monitora 4K?

0
Czy potrzebujesz monitora 4K

Monitory 4K nie są w żadnym wypadku nowością na rynku. Ale wraz ze spadkiem cen tych wcześniej niebotycznych ekranów, a także dużym postępem w technologii wspierającej i lepszym dostępem do superszybkich łączy szerokopasmowych w ostatnich latach, szybko stają się one bardziej atrakcyjną opcją. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co dokładnie mamy na myśli, gdy mówimy o 4K, jakie są potencjalne korzyści z monitora 4K i czy naprawdę powinieneś w niego zainwestować.

Co to jest monitor 4K?

Mówiąc najprościej, monitor 4K to ekran o ultrawysokiej rozdzielczości (UHD) i rozdzielczości około 4000 pikseli. Z czterokrotnie większą liczbą pikseli niż poprzednia generacja monitorów HD – rozdzielczość 1080p – stanowią one z pewnością duży krok naprzód.

Ostrzejszy i wyraźniejszy obraz oznacza, że będziesz miał więcej „przestrzeni” na wszystko, do czego będziesz używał swojego ekranu. Zasadniczo, monitory 4K otwierają możliwość wyświetlania większej liczby aplikacji jednocześnie, a także oglądania filmów, gier i arkuszy kalkulacyjnych z zachowaniem najwyższego poziomu szczegółowości.

Chociaż technologia 4K istnieje od około dekady, dopiero teraz stała się na tyle przystępna cenowo, że jest realistyczną opcją dla większości ludzi. Jej następcy – 5K i 8K – oferują jeszcze lepszą jakość obrazu, ale nadal są zaporowo drogie do standardowego użytku.

Dowiedz się, który ekran 4k będzie odpowiedni dla Ciebie https://techpolska.pl/ktory-monitor-4k-wybrac/.

Jakie są najlepsze zastosowania monitora 4K?

Piękno monitorów 4K polega na tym, że ich wyższa rozdzielczość oznacza, że poprawiają wrażenia niezależnie od tego, do czego używasz monitora, pod warunkiem, że ekran jest wystarczająco duży, aby w pełni wykorzystać jego możliwości. Oto kilka rzeczy, do których możesz wykorzystać monitor 4K:

 • Gaming. Monitory 4K zyskują na wartości, gdy są używane do gier nowej generacji. Wszyscy gracze pragną ostrzejszej grafiki, bogatszych kolorów i bardziej wciągających wrażeń – a to właśnie zapewniają monitory 4K. Nowoczesne konsole obsługują teraz gry w 4K, ale gracze PC będą musieli wydać pieniądze na najwyższej klasy karty graficzne, aby móc to zrobić.
 • Projektowanie. Każde zadanie wymagające pracy projektowej może skorzystać z monitora 4K. Dzięki większej powierzchni monitora możesz łatwiej i efektywniej tworzyć i edytować swoje prace. Należy jednak pamiętać, że tworzenie treści 4K wymaga dużej mocy obliczeniowej – dlatego komputer musi sprostać temu zadaniu.
 • Ogólna praca. Podczas pracy z arkuszami kalkulacyjnymi, dokumentami lub wiadomościami e-mail, możliwość wypełnienia ekranu większą ilością informacji bez utraty przejrzystości jest bardzo ważna dla wydajności i oczu. Ponieważ coraz więcej z nas pracuje w domu, monitor 4K może znacznie ułatwić Ci życie.
 • Strumieniowe przesyłanie wideo. Dzięki temu, że coraz więcej filmów i programów telewizyjnych jest teraz kręconych w UHD, a coraz więcej gospodarstw domowych korzysta z szybkich łączy internetowych, strumieniowe przesyłanie treści w 4K jest teraz realistyczną opcją. Ekran 4K może przybliżyć Cię o krok do kinowych doznań.

Dlaczego 4K może nie być dla Ciebie odpowiednie

Korzyści z monitorów 4K są oczywiste – lepsza rozdzielczość zapewnia ostrzejszy obraz, więcej przestrzeni i przyjemniejsze wrażenia. Istnieją jednak pewne scenariusze, w których monitor 4K nie będzie odpowiednim rozwiązaniem w danej sytuacji.

Jak wybrać słowa kluczowe do pozycjonowania strony internetowej?

0
Jak wybrać słowa kluczowe do pozycjonowania strony internetowej

Jednym z najważniejszych elementów wpływających na pozycjonowanie strony internetowej jest dobór słów kluczowych. Powinny być one związane z nazwami produktów lub usług oraz odzwierciedlać charakter działalności. Wybranie właściwych fraz jest istotne z punktu widzenia budowania świadomości naszej marki, a także zachęcania odbiorców do zakupów. 

Cele strony internetowej

Celem poprawy pozycji strony w wyszukiwarce internetowej jest zazwyczaj sprzedaż produktów. Z tego względu słowa kluczowe muszą być dostosowane do fraz, które może wpisać w Google potencjalny klient. Konkretne słowa są uzależnione od tego, jaka jest nasza grupa docelowa. Jest to podstawa do określenia, w jaki sposób zbudować ofertę oraz jak promować ją w Internecie. Produkty kierowane dla osób młodych muszą być w inny sposób reklamowane niż usługi przeznaczone dla osób w średnim wieku. Najlepszym rozwiązaniem jest wizualizacja kolejnych etapów, jakie musi pokonać klient w celu dotarcia do naszej oferty.

Dostarczenie rozwiązań do potrzeb

Jednak cel działania witryny może być też inny. Jak wiadomo, najlepszy klient to osoba powracająca do tej samej oferty i często korzystająca z usług firmy. Dlatego na początek możemy skupić odbiorców wokół naszej strony, a dopiero później promować wybrane produkty. W tym celu trzeba zacząć budować stałe relacje z odbiorcami, którzy dopiero poszukują rozwiązania odpowiedniego do swoich potrzeb. Można to zrobić poprzez używanie słów kluczowych opisujących nasze usługi, na przykład: ile kosztuje bateria do laptopa lub jak dobrać buty do sukienki. Dzięki temu odbiorca znajdzie odpowiedź na interesujące go zagadnienie, a to skieruje go do naszego sklepu.

Budowanie świadomości marki

W tym momencie rozpoczyna się proces budowania świadomości użytkownika o ofercie lub dostępnych produktach. Odbiorca zaczyna nabywać wiedzę o tym, co oferujemy, ale nie jest związany z konkretną marką. Dlatego należy podsunąć mu słowa kluczowe opisujące funkcje lub cechy produktów, na przykład: torba podróżna 60 litrów albo męskie buty sportowe. W ten sposób można w atrakcyjny sposób przedstawić ofertę, a także dokonać optymalizacji kategorii, które będą zawierać frazy dotyczące zarówno nazw produktów, jak i ich funkcjonalności.

Różne grupy odbiorców

Należy pamiętać, że dobór słów kluczowych będzie miał wpływ na dotarcie do różnych grup użytkowników. Niektórzy będą poszukiwać głównie porady i mogą sfinalizować zakup tylko, jeśli oferta wyda im się wyjątkowo atrakcyjna. Inni z natury są bardziej skłonni do kupowania nowych produktów i dla nich trzeba przygotować ofertę przedstawiającą bardziej innowacyjne rozwiązania. Optymalizacja treści wiąże się z uzyskaniem większego zasięgu, dlatego różne podstrony powinny mieć przygotowane oddzielne słowa kluczowe. Daje to większą szansę na stałe podwyższanie pozycji w wynikach wyszukiwania Google.

Szybka pomoc specjalistów

Czynności związane z wybieraniem właściwych słów kluczowych są pracochłonne, dlatego nie wszyscy decydują się na samodzielne działanie. Wielu właścicieli firm korzysta z usług firm zewnętrznych, takich jak wyspecjalizowana agencja marketingowa Efectownia.pl. Pracownicy mają szeroką wiedzę na temat mechanizmów działających w sieci i mogą szybko dobrać rozwiązanie najbardziej skuteczne do potrzeb naszego biznesu.

Jeżeli mamy już funkcjonującą stronę internetową, warto przeprowadzić konsultację lub audyt pod kątem SEO. Pozwoli to na określenie, jak sprawnie działają wybrane przez nas słowa kluczowe. Dodatkowo możemy otrzymać zalecenia, jakie zmiany wprowadzić, aby poprawić pozycjonowanie, a co za tym idzie zwiększyć współczynnik konwersji. Współpraca z firmami takimi jak Efectownia.pl może więc przynieść wymierne korzyści bez potrzeby ponoszenia dużych kosztów. W niektórych przypadkach może nawet doprowadzić do oszczędności.

Warto zobaczyć