Lean Manufacturing kluczem do sukcesu?

0
Lean Manufacturing

Czym jest Lean Manufacturing?

W czasach prężnie rozwijającej się gospodarki przedsiębiorcy muszą wdrażać nowe rozwiązania, które poprawią wyniki firmy i przyczynią się do lepszej efektywności i wydajności pracowników.

Z pomocą przychodzi nowa metoda działania zwana „Lean Manufacturing”. Zakłada ona maksymalne ograniczenie marnotrawstwa (z ang.’lean’ znaczy ‚szczupły’), eliminacji niepotrzebnych procedur produkcji i ostatecznie uzyskaniu produktu najwyższej jakości.

Oto zasady Lean Manufacturing:

1. Zasada „5S” (Sortowanie, Systematyka, Sprzątanie, Samodyscyplina i Standaryzacja), czyli porządek.

Czystość w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w jej efektywności. Gdy wszystko jest na swoim miejscu, to pracownik jest lepiej zorganizowany, co przekłada się na lepsze wyniki.

2. Zasada Mapowania.

Mapowanie, czyli planowanie produkcji na zasadzie mapy. Mówi o tym, jaką drogę musi pokonać dany produkt, by dostać się do klienta. Zasada ta pozwala na dokładnym prześledzeniu kroków podjętych od początku wytwarzania produktu, aż do wykonania ostatniej czynności, by jak najdokładniej zoptymalizować proces produkcji.

3. Zasada Standaryzacji Pracy.

Jest to nic innego, jak określenie kroków, jakie należy podjąć, by dążyć do stabilności procesu, by wszystko przebiegło zgodnie z planem.

4. Zasada TPM (Total Productive Maintenance).

Przedstawia ona zależność produkcji, a utrzymanie ruchu w zakładzie. Sprawność maszynowa jest zależna od trzech obszarów:
autonomicznej konserwacji, planowanej konserwacji i konserwacji prewencyjnej.

5. Kaizen.

Kaizen to słowo z języka japońskiego, które znaczy doskonalenie się. Trzeba zrozumieć, że współpraca jest kluczem do sukcesu, a w tym przypadku, to każdy człowiek odgrywa ważną rolę.

Przeszkody w „Lean Manufacturing”

Z tego względu, że zmiany w organizacji pracy nie zawsze spotykają się z entuzjazmem, istnieją czynniki negatywne, które mogą przeszkodzić w pomyśle wdrożenia metody „Lean Manufacturing„.

Przeszkodą niewątpliwie jest fakt, iż opór ze strony pracowników w dużej mierze jest wynikiem braku zaufania do kierownictwa firmy. Możliwe, że w przeszłości były podjęte podobne kroki, które nie zakończyły się powodzeniem. Kolejnym przykładem jest także brak wsparcia w innych członkach zespołu oraz różnice kulturowe.

Jakie zalety daje ta metoda?

Na pewno jest to wzrost wydajności oraz poprawa jakości produktów. „Lean Manufacturing” skraca czas pracy oraz usprawnia wykorzystanie maszyn. Niewątpliwie pozwala na poprawę komunikacji w firmie i ogranicza powierzchnię produkcji.

Możemy spotkać także określenie „Lean Management”, które stosuje się czasami zamiennie, ale czy słusznie? Czym jest zatem „Lean Management”? Otóż „Lean Management” jest pojęciem o szerokim zakresie zastosowania. System ten zarządza całą organizacją, ma zastosowanie na przykład w bankach, czy szpitalach. Powstał pod koniec lat 40. ubiegłego wieku, w zakładzie produkcyjnym Toyoty, wdrożono tak zwany System Produkcyjny Toyoty. Polegał on na dążeniu do ograniczenia procesów, które nie przynosiły wartości końcowemu produktowi. System ten odniósł sukces i tak powstał „Lean Manufacturing”.

„Lean Manufacturing” odmieni życie niejednej firmie, pozwoli skleić poszczególne elementy w jedną zgraną całość. Jest to metoda, która działa i na pewno warto z niej korzystać.

Euro palety – dlaczego warto wykorzystywać je w różnych branżach?

0
Euro palety

Osoby zajmujące się logistyką, dystrybucją i magazynowaniem towarów, mogą sięgnąć po kilka różnych rodzajów palet. Poszczególne modele różnią się parametrami. Do najbardziej cenionych należą palety euro. To chętnie wybierane akcesoria, które został docenione na całym świecie. Co warto wiedzieć na ich temat i dlaczego mogą okazać się korzystnym rozwiązaniem?

System kontroli dostępu – idealne rozwiązanie do każdej firmy

0
System kontroli dostępu

W wielu firmach kontrola dostępu do budynku lub jego części jest niezbędna w celu zachowania bezpieczeństwa, ale też odpowiedniego podziału obowiązków. Z tego względu niezbędne jest często stworzenie systemu zabezpieczającego, który wywiąże się z tego zadania, a jednocześnie pozwoli na ewidencję czasu pracy poszczególnych osób. Poznaj bliżej jego zalety i dowiedz się, dlaczego warto go wykorzystać.

Zabezpieczenie przejścia

Zaawansowane, nowoczesne systemy kontroli dostępu mają przede wszystkim za zadanie regulację wejść i wyjść. Pozwalają na elektroniczne zabezpieczenie przejścia, które stanowi podstawową jednostkę kontrolną całego systemu. Każdy założony w budynku kontroler może obsłużyć do ośmiu przejść, co sprawia, że z łatwością za pomocą niewielkiej ilości urządzeń można zabezpieczyć całą przestrzeń firmową.

Co więcej, każdy z nich dokładnie rejestruje wejścia i wyjścia, pozwalając zgromadzić informacje o użytkowaniu danego przejścia przez poszczególne osoby, z konkretnymi kartami.

Ogromna pamięć na straży bezpieczeństwa

Kontrolery obsługują specjalne karty, które pozwalają na otwieranie i zamykanie przejść. Najnowocześniejsze z nich mogą zapamiętać nawet do dziesięciu tysięcy kart i ich uprawnień, a także zarejestrować i zachować w pamięci nawet sześćdziesiąt pięć tysięcy wejść i wyjść. W praktyce oznacza to, iż tworzą ogromną bibliotekę, która ułatwi ci nie tylko kontrolowanie dostępu w czasie rzeczywistym, ale również wgląd w to, jak poruszali się poszczególni pracownicy w minionych dniach czy tygodniach po twojej firmie. W przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości, będzie to na pewno niezwykle pomocne i szybko pomoże znaleźć osoby odpowiedzialne za niedopatrzenia.

Ewidencja czasu pracy

Doskonałym rozwiązaniem jest zamontowanie kontrolera dostępu na wejściu głównym do budynku i połączenie go z systemem ewidencji czasu pracy. Dzięki temu będziesz mógł zrezygnować z innych, bardziej tradycyjnych źródeł informacji i sposobów jej ewidencjonowania. Automatyczny czytnik z łatwością zarejestruje, który z pracowników i o której godzinie przybył do przedsiębiorstwa, a także, o której je opuścił.

Co więcej, dane te można z łatwością pobrać z systemu bibinet, oferowanego razem z kontrolerami dostępu przez markę Micromade. Umożliwi ci to nie tylko prowadzenie ewidencji, ale też jej szybkie przekazanie do działu kadr, co pomoże w wyliczaniu odpowiednich stawek, płac oraz ewentualnym zarządzaniu pracownikami.

Estetyka w parze z funkcjonalnością

Na koniec warto wspomnieć, iż nowoczesne systemy ewidencjonowania cechuje nie tylko funkcjonalność, ale też estetyka. Każde urządzenie jest przygotowane w taki sposób, aby dobrze komponowało się z firmową przestrzenią. Micromade oferuje także możliwość zindywidualizowania ich wyglądu poprzez dodanie odpowiednich nadruków na frontowym szkle.

Jak wyglądają studia podyplomowe? Czy warto na nie iść?

0
studia podyplomowe
Fot. Pexels.com

Każdy słyszał o studiach licencjackich oraz magisterskich. Studia podyplomowe w związku z tym, że mają krótszą tradycję nie są jeszcze tak rozpowszechnione. Jednak już coraz więcej osób, które chcą zgłębiać wiedzę z nich korzysta. Czym są i jakie są warunki uczestniczenia w nich?

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/co-to-sa-studia-podyplomowe-kompletny-przewodnik/

Czym są studia podyplomowe?

Studia podyplomowe to opcja zdobywania wiedzy na uczelni wyższej, do której niezbędne jest ukończenie co najmniej studiów pierwszego stopnia czyli licencjackich. Nauka trwa tam najczęściej rok czyli dwa semestry. Na wielu uczelniach zajęcia zaczynają się nie tylko od października, ale tak od marca czyli od semestru letniego.

Na każdej uczelni oraz kierunku pojawiają się niewielkie różnice, które określają jak uzyskać dyplom ukończenia. Najczęściej jest to złożenie pracy dyplomowej czyli większego projektu lub egzamin pisemny. Dopiero uzyskanie pozytywnej oceny wiąże się z otrzymaniem dyplomu.

Taka forma zdobywania wiedzy jest płatna. Jednak obecnie istnieje kilka programów m.in. Europejski Fundusz Społeczny, które pozwalają na zmniejszenie lub wręcz bezkosztowe uzyskanie dodatkowych kompetencji. Płatność może być uiszczana jednorazowo lub w ratach.

Przed zapisem sprawdź jaką formę będą miały zajęcia, stacjonarną czy online. Będzie to ważne w kontekście kontaktu z prowadzącymi czy innymi uczestnikami zajęć.

Plusy i minusy studiów podyplomowych

Wzięcie udziału w takiej formie edukacyjnej to niewątpliwie poszerzenie wiedzy. Ponadto uzyskuje się certyfikat potwierdzający zdobyte kompetencje, co może być ważne w kontekście rozwoju zawodowego.

Ważnym aspektem jest także kontakt z wykładowcami, którzy najczęściej są specjalistami w swojej dziedzinie. Najczęściej kontakt z nimi można utrzymywać także poza salą uczelnianą. Jednak kadra może być także minusem.

Jeszcze przed zapisem powinniśmy sprawdzić kto będzie prowadził dane zajęcia. Niekiedy mogą być to wykładowcy akademiccy, którzy nie mają dużego doświadczenia w branży. W takiej sytuacji nie uda nam się uzyskać odpowiedniej wiedzy na interesujący nas temat. Warto sprawdzić to na stronie internetowej, a jeśli nie ma tam takiej informacji najlepiej skontaktujmy się osobą odpowiedzialną za dane studia podyplomowe.

Zobacz też: http://www.szumski.pl/jakie-sa-najczestsze-warunki-kredytu-hipotecznego/

Reklama twojego małego biznesu w Ostrowie Wielkopolskim

0
Reklama twojego małego biznesu w Ostrowie Wielkopolskim

Reklama jest niezwykle potrzebna w każdym biznesie. To ona pozwala na uzyskanie naprawdę dużych przychodów oraz umożliwia nowe inwestycje, przekładające się na rozwój firmy. Z tego względu zawsze należy poświęcić jej odpowiednią uwagę, niezależnie od tego, czy prowadzisz ogromne przedsiębiorstwo, czy mały biznes. Skorzystaj zatem ze sprawdzonych rozwiązań.

Lokalna reklama idealna dla małego biznesu

Mały biznes najlepiej jest reklamować na początku lokalnie: w miejscu jego prowadzenia. Dzięki temu można zyskać szybko wiernych klientów z najbliższej okolicy, którym zawsze będzie po drodze skorzystanie z usług lub produktów, które oferujesz. Jednocześnie to oni staną się pierwszą siłą napędową, pozwalającą ci na rozwój biznesu.

Jak zatem skoncentrować się na lokalnej reklamie? Istnieje wiele różnych opcji, które możesz wykorzystać, od ulotek rozdawanych na ulicy, poprzez ogłoszenia w gazetach, a kończąc na billboardach. Dziś skoncentrujmy się na nich, gdyż są jednym z najbardziej skutecznych sposobów na wypromowanie własnego biznesu.

Billboard – nośnik docierający do wszystkich mieszkańców miasta

Billboardy w Ostrowie Wielkopolskim doskonale sprawdzą się w celu dotarcia do szerokiego grona odbiorców. Ich największą zaletą jest to, że znajdują się zawsze w najważniejszych punktach miasta, co oznacza, iż każdego dnia mijane są przez tysiące osób. Niemal każda z nich przynajmniej przelotnie spojrzy w stronę atrakcyjnej grafiki.

Billboardy są wyjątkowo skuteczną formą promowania swojego biznesu ze względu na szeroki zasięg. Mogą spojrzeć na nie osoby, które jadą komunikacją miejską, prywatnym samochodem lub po prostu zdecydowały się na przejście pieszo ulicą. Dostrzegają je młodsi i starsi, bez względu na płeć czy preferowany sposób komunikacji. Billboardy nie wymagają bowiem znajomości Internetu, czytania gazet czy oglądania telewizji. One po prostu są w otoczeniu – i dzięki temu pomagają każdego dnia, nie wykluczając ze swoich zasięgów nikogo.

Atrakcyjna forma graficzna

Kolejną zaletą billboardów, oferowanych pod adresem https://billboardy360.pl/tablice-reklamowe/ostrow-wielkopolski/, jest ich atrakcyjność graficzna. Wystarczy, że zdecydujesz, co chciałbyś na niej zobaczyć, a na pewno właśnie to się tam znajdzie. Dzięki temu twoja reklama w Ostrowie Wielkopolskim będzie prezentowała się bardzo atrakcyjnie, a co za tym idzie: pozwoli ci przyciągnąć wiele spojrzeń. Zainteresowanie, które wzbudzi u osób ją mijających, przełoży się z kolei na częstsze odwiedziny siedziby twojej firmy. Ostatecznie zaś pozytywnie wpłynie na twoje zarobki.

Na jakie szczegóły warto zwracać uwagę, planując zewnętrzną kampanię reklamową?

0
zewnętrzną kampanię reklamową

Zewnętrzna kampania reklamowa jest obecnie jednym z najbardziej skutecznych sposobów komunikacji z klientem i zachęcenia go do skorzystania z oferty danej firmy. Jednakże, aby rzeczywiście działała, powinna odznaczać się pewnymi szczególnymi cechami. Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę, by była idealna.

Wideo jest lepsze niż statyczny obraz i tekst

Pierwsze, o czym należy pamiętać, planując reklamę, to zainteresowanie odbiorcy. Jest to najważniejszy etap, decydujący o tym, czy zapamięta on reklamę i czy zechce później dokładniej zapoznać się z ofertą danej marki.

Jak wynika z przeprowadzonych badań statycznych, zainteresowanie najlepiej przyciągają ruszające się, kolorowe obrazy. Łatwo to zaobserwować nawet w życiu codziennym, gdyż wystarczy włączony telewizor, aby nasz wzrok automatycznie kierował się w jego stronę. Ta sama zasada obowiązuje w przypadku reklam: jeśli są na nich poruszające się obrazy, będzie ona bardziej kusiła wzrok przechodzących nieopodal osób, niż statyczny obraz lub litery.

Prosty, krótki przekaz

Ludzki umysł jest przystosowany do ułatwiania sobie życia i lepiej akceptuje proste, krótkie przekazy niż skomplikowane „wywody”. Do krótkich informacji, podanych w przystępnej formie, dodatkowo przyzwyczajają nas współczesne social media, w których preferowane są zaledwie kilkunastosekundowe nagrania. Dlatego, jeśli decydujesz się na stworzenie reklamy, powinieneś uwzględnić te trendy.

Jeśli twoja reklama będzie krótka i prosta, okaże się łatwa w odbiorze dla każdego, kto ją zobaczy. Kilkanaście sekund to wystarczająco dużo, aby przekazać najważniejsze treści, jednocześnie nie nudząc odbiorcy, dzięki czemu pozostaje on cały czas skupiony i zaintrygowany. W efekcie lepiej zapamięta dane z minimalistycznej reklamy, niż z długiej i skomplikowanej.

Napisy? Postaw na duże, łatwe do czytania litery

Istnieje bardzo wiele czcionek, ale niektóre z nich zupełnie nie nadają się do wykorzystania w reklamie, gdyż są zbyt mało czytelne. Nawet jeśli lubisz krój, który przypomina odręczne pismo, powinieneś zrezygnować z niego w reklamie, gdyż dla większości osób będzie zbyt niewyraźny, zwłaszcza z daleka, by chcieli zapoznać się z treścią.

Jeśli musisz wykorzystywać napisy, zdecyduj się zatem na łatwą w odbiorze, czytelną, prostą i dużą czcionkę. Dzięki temu zwiększysz prawdopodobieństwo, że odbiorcy zapoznają się z treścią. Pamiętaj też, aby tekst był jak najkrótszy.

Kontrastowe barwy, wyraźnie widoczne zdjęcia i logo

Pamiętaj, że twoja reklama ma być widoczna i przyciągać wzrok. Dlatego nie bój się kontrastowych barw, które podkreślą jej najważniejsze elementy. Zdecyduj się na wyraziste czernie, biele i żółć, a także podstawowe barwy, które zawsze dobrze wyraźnie się prezentują. Unikaj z kolei brązów i kolorów pastelowych, które będą zbyt mało widoczne.

Musisz zadbać również o dobry, czytelny układ całej reklamy oraz wyraziste zdjęcia i logo. Zadbaj o ich perfekcyjną estetykę i minimalizm, dzięki czemu będą nie tylko dobrze się prezentować, ale również pozwolą na łatwiejsze zapoznanie się z reklamą.

Dzięki wykorzystaniu tych technik twoja oferta na pewno zostanie zapamiętana i przyniesie efekty. Jeśli interesuje cię więcej strategii oraz konkretne działania reklamowe, zajrzyj na stronę https://be-media.com.pl, na której znajdziesz wszystkie niezbędne informacje o reklamie zewnętrznej.

Jak założyć oraz zabezpieczyć swoją firmę?

0
Jak założyć oraz zabezpieczyć swoją firmę

W dzisiejszych czasach wiele ludzi odchodzi od pracy na etacie i decyduje się na założenie własnej firmy. Wiąże się z tym duża odpowiedzialność oraz wiele czynników, o które należy zadbać. Na początku, decydując się na założenie firmy, musimy wiedzieć, w jakiej branży ma funkcjonować oraz czym ma się zajmować. Jeżeli nie mamy określonego celu dla firmy, wówczas można zlecić badanie rynku bądź przeprowadzić je na własną rękę, aby stwierdzić, w jakiej branży jest mała konkurencja i jest miejsce na wprowadzenie jeszcze jednej firmy, która może odnieść sukces.

Ulgi podatkowe w Polsce – jakie są?

0
ulgi podatkowe
Fot. Pexels.com

Płacenie podatku to obowiązek każdej osoby fizycznej pracującej i mieszkającej na terenie RP. W zależności od sytuacji pracowniczej, w której jesteśmy podatek może być odliczany od naszego wynagrodzenia co miesiąc lub istnieje potrzeba płacenia go z końcem każdego roku rozliczeniowego. Ulgi podatkowe sprawiają, że płacona kwota może ulec znacznemu zmniejszeniu. Sprawdź jakie zwolnienia podatkowe Ci przysługują.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/jakie-sa-ulgi-podatkowe-w-polsce/

Ulgi podatkowe dla osób fizycznych

Osoby fizyczne mogą skorzystać w wielu ulg podatkowych. Do każdej z nich trzeba spełnić inne wymagania. Najpopularniejszą formą odliczenia od podatku jest ulga na dziecko. Można z niej skorzystać od wielu lat. Kwota liczona jest od każdego dziecka.

Rehabilitacja oraz przyjmowanie leków również są podstawą do obniżenia podatku. W przypadku ulgi rehabilitacyjnej, aby móc z niej skorzystać trzeba posiadać orzeczenie o niepełnosprawności. Ulga na leki nie wymaga potwierdzenia o chorobie przewlekłej, można z niej skorzystać także w przypadku różnego rodzaju urazów czy innych problemów zdrowotnych. Należy pamiętać, że maksymalna kwota jaką możemy odliczyć to 1200 zł rocznie.

Nową ulgą podatkową z jakiej można skorzystać jest ulga termoizolacyjna. W tym wypadku można odliczyć od podatku urządzenia potrzebne do ogrzania domu, wszelkie niezbędne materiały, a nawet koszt usługi. Ponadto nie ma tu limitu, możemy ubiegać się o zwrot kosztów całego przedsięwzięcia. Jedynymi warunkami jest szczegółowe udokumentowanie kosztów oraz bycie właścicielem lub współwłaścicielem budynku.

Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy mają nieco mniej odliczeń podatkowych, z których mogą skorzystać niż osoby fizyczne. Jedną z najciekawszych opcji jest ulga na badania i rozwój. Co kryje się pod tą nazwą? Przedsiębiorca może odliczyć od podatku zakup szeroko pojętych nowych technologii.

Warto sprawdzić jakie ulgi podatkowe Ci przysługują. Mogą to być bardzo znaczące kwoty, które wspomogą domowy budżet. Dzięki stronie E-PIT obecnie łatwiej zorientować się w dostępnych odliczeniach podatkowych niż w czasach kiedy wypełnianie zeznania podatkowego było możliwe tylko w wersji papierowej.

Zobacz też: http://www.szumski.pl/karta-debetowa-czym-jest/

Jak znaleźć system inwestycyjny, który zapewni nam relatywnie dobre wyniki?

0
system inwestycyjny

Wielu traderów na przestrzeni swojej przygody z inwestowaniem na rynku Forex próbowało dziesiątek strategii, które były promowane jako złoty graal, umożliwiający osiąganie ponadprzeciętnych zysków. Wielokrotnie też szybko przekonaliśmy się, że jedna lub druga strategia w obliczu dynamicznego rynku walutowego nie może zbyt wiele zdziałać. Czy to wina nieprzemyślanych strategii?

Jak kupować artykuły biurowe?

0
Jak kupować artykuły biurowe

Cel – zakup porządnych, praktycznych i przy tym tanich artykułów biurowych. Jak go osiągnąć? Niby nietrudno, bo wystarczy odwiedzić pierwszy lepszy sklep papierniczy, a akurat takich punktów na polskim rynku jest mnóstwo. Czy jednak aby na pewno twój ulubiony market z podobnymi artykułami potrafi sprostać twoim wysokim wymaganiom? Jeżeli tak nie jest, najwyższa pora zmienić miejsce realizacji zakupów. Tym nowym i znacznie lepszym może okazać się dla ciebie hurtownia artykułów biurowych papierowo.pl.

Warto zobaczyć