3 rzeczy które musisz wiedzieć o falownikach

0
1663

Jeszcze nigdy technika nie szła tak do przodu jak teraz. Można spokojnie powiedzieć, że każdego dnia budzimy się w nowej technicznej rzeczywistości. Wraz z rozwojem techniki zmieniają się również systemy i akcesoria niezbędne do tego, aby wszystko działało tak jak powinno. Jednym z takich dodatków bez których technika nie może się obejść są falowniki.

Dla przypomnienia – falowniki są to urządzenia zmieniające prąd stały na prąd zmienny z regulowaną wartością częstotliwości i napięcia. Jest więc to jeden z tych elementów technicznej układanki, który gdy ulegnie zniszczeniu musi zostać skierowany na profesjonalny serwis falowników. Niemniej jednak naprawa falowników nie jest prosta.

Co trzeba wiedzieć o falownikach?

Po pierwsze – w literaturze przyjmuje się, że falownik to rzecz zupełnie odmienna od przemiennika. Jednak na rynku automatyki przemienniki częstotliwości są z falownikami często stosowane naprzemiennie.

Po drugie – mamy kilka rodzajów tych urządzeń – do silnika trójfazowego, jednofazowego, skalarne i wektorowe. W przypadku każdego z nich naprawa falowników musi odbyć się przez profesjonalny serwis falowników takich jak centrumregeneracji.com/oferta/serwis-elektroniki.

Po trzecie, jeżeli w danym falowniku zastosowano modulację szerokości impulsów to wraz ze zmianą częstotliwości można wpływać na wartość skuteczną napięcia wyjściowego.

Naprawa falowników

Falowniki jak każde urządzenia mogą się zepsuć. Nie pomoże ani sumienna eksploatacja ani też maximum uwagi. Dlatego też tak ważnym jest mieć w swoich kontaktach profesjonalny serwis falowników. Specjaliści pracujący tam znają się na naprawie falowników jak nikt inny. Z właściwą precyzją i dokładnością sprawdzą, wycenią i dokonają naprawy zgodnie z najwyższą sztuką rzemieślniczą i z użyciem najnowszych maszyn. Naprawa falowników bowiem to proces tyleż skomplikowany co opłacalny. Ponad 70% firm w których doszło do uszkodzenia falowników decyduje się na profesjonalny serwis falowników. Naprawa falowników jest więc opłacalna, jej koszty idąc za stroną centrumregeneracji.com jest nieporównywalnie mniejsza niż zakup nowego egzemplarza.

Z drugiej jednak strony niezwykle trudno trafić na sprawdzony, dobry i profesjonalny serwis falowników. W wyborze pomóc mogą opinie zamieszczone w internecie lub też porady kolegów po fachu. Każdy kto raz został postawiony przed zdarzeniem typu naprawa falowników ma w swoim telefonie numer z adnotacją: profesjonalny serwis falowników. Wystarczy tylko dobrze poszukać i popytać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here