kanały telewizyjne online

Coraz więcej osób decyduje się na wyjazd z Polski na dłuższy czas lub na stałe. Aby nieco zagłuszyć tęsknotę za ojczyzną, wielu z nich decyduje się na oglądanie polskiej telewizji. Czy będzie dostępna? Jak odbierać rodzime kanały poza granicami kraju?

Czy polska telewizja działa za granicą?

Zabranie polskiego dekodera za granicę, montaż anteny i oglądanie w ten sposób rodzimych kanałów jest nielegalną praktyką, ponieważ w regulaminie dostawców telewizji znaleźć można zapis, że z ich urządzeń można korzystać jedynie na terenie Rzeczypospolitej. Pozostaje więc bazowanie na ofercie zagranicznych operatorów lub (jak robi większość emigrantów) oglądanie telewizji online. Podczas korzystania z drugiego rozwiązania powstaje problem, ponieważ ze względu na ograniczenia licencyjne nie jest dostępne za darmo za granicą, ponadto nie każda platforma ma w swojej ofercie taką możliwość. Gdzie w sieci można odbierać polskie kanały?

Jak oglądać polską telewizję za granicą w sieci?

Jak wspomniano wcześniej, w sieci znaleźć można platformy, które umożliwiają odbieranie polskich stacji także za granicą. Kanały telewizyjne online, na żywo na stronie www.player.pl dostępne są na terenie całej UE dla osób, które dokonały opłaty za pomocą polskiej karty. W przypadku posługiwania się zagraniczną, istnieje możliwość wykupienia pakietu International, który pozwala na dostęp do 3 kanałów na żywo (iTVN HD, iTVN Extra HD oraz TVN24 HD International) oraz bogatej oferty VOD grupy Discovery – filmy, seriale, programy emitowane na antenie dostępne na żądanie.

Strona z telewizją na żywo, z której korzystać mogą odbiorcy przebywający na terenie Unii Europejskiej, to także WP Pilot. Podobne działa vod.tvp, jednak konieczne może być przeprowadzenie weryfikacji.

Oferta zagranicznych operatorów

Wspomniano wcześniej, że jedną z możliwości na oglądanie polskiej telewizji za granicą jest skorzystanie z oferty zagranicznych operatorów telewizyjnych. Niektórzy z nich w swoje ofercie posiadają pakiety wybranymi polskimi kanałami telewizyjnymi, które dostępne są online, za pomocą kablówki oraz sieci IP. Ponadto czasem zagraniczni dostawcy sami tworzą kanały dla polonii za granicą. Warto dokładnie sprawdzić ofertę operatorów działających w danym kraju, by móc zweryfikować, czy i ewentualnie jakie kanały posiadają w swoich pakietach.

Czy korzystanie z VPN jest legalne?

VPN to wirtualna sieć prywatna, która pozwala na zachowanie bezpieczeństwa i anonimowości w sieci. Dzięki niej możliwe jest połączenie się ze stronami internetowymi z zagranicy za pośrednictwem polskiego IP, co oznacza, że można mieć ławty dostęp do polskiej telewizji. Mimo że polskie prawo nie zabrania stosowania tego typu rozwiązań, warto zaznaczyć, że nie jest to działanie w pełni legalne, ponieważ wykorzystane jest do omijania ograniczeń geolokalizacyjnych nakładanych przez dostawców kanałów. Ponadto jego stosowanie jest kompletnie nielegalne w 10 krajach świata.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here