Potrzebujesz kursu z grafiki, video, marketingu lub profesjonalnego oprogramowania? Czas na zakupy!

0
kurs

Sektor IT rośnie w bardzo szybkim tempie, a wraz z nim zainteresowanie różnego rodzaju kursami oraz profesjonalnym oprogramowaniem. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze rozwiązania na rynku i gdzie warto zrobić zakupy. Poznaj szczegółowe informacje, które pozwolą Ci uzyskać maksymalną satysfakcję z dokonanego wyboru. 

Wybierz sprawdzony sklep

Dziś z łatwością znajdziemy w sieci wiele interesujących ofert, które pozwolą nam sięgnąć po specjalistyczne programy oraz kursy z grafiki, video i marketingu. Oczywiście najlepiej tego typu rozwiązań szukać w sieci. Zanim jednak zdecydujemy się na zakupy, warto rozważyć kilka istotnych kryterium, dzięki którym uzyskamy pewność, że każdy zakup upłynie w bardzo dobrej atmosferze. Dowiedz się więcej i kupuj z głową. 

  • Opinie klientów – oceny kupujących bez trudu znajdziemy w sieci. Oczywiście wybierać należy rekomendowane strony internetowe. Wówczas o bezpieczeństwo transakcji i jakość usług nie musimy się martwić.
  • Szeroka oferta – przy wyborze szkoleń czy oprogramowania warto mieć wybór. Dzięki temu z łatwością sięgniemy po rozwiązania dopasowane do osobistych preferencji.
  • Profesjonalizm – wybierajmy kursy i oprogramowanie sprzedawane przez profesjonalistów. Wówczas uzyskamy wiele sprawdzonych porad. Wystarczy zadzwonić bądź napisać maila, aby poznać wszystkie niezbędne informacje.
  • Wygoda zakupów – warto kupować na stronach internetowych, gdzie zamieszczono wszystkie najważniejsze informacje na temat sprzedawanych produktów i usług. Zwracajmy również uwagę, czy proces składania zamówienia przebiega bez zakłóceń.

Wszystkie wymienione tu atuty czekają na klientów sklepu internetowego IT Media. Z tej interesującej oferty skorzystało już wielu kupujących. Dołącz do nich i spotkaj się z nową technologią już teraz.

Bogaty asortyment 

Klienci sklepu internetowego IT Media mogą wybierać spośród wielu dostępnych rozwiązań, które cieszą się niemałym uznaniem wśród użytkowników. Kupujący mogą wybierać spośród wielu kursów, a każdy z nich pozwoli im rozwinąć wiedzę z danego zakresu. Niesłabnącą popularnością cieszą się szkolenia dla przyszłych grafików, montażystów czy twórców gier. Nie zabraknie również propozycji dla managerów oraz webmasterów. Ponadto klienci mogą wybierać profesjonalne oprogramowanie (np. Adobe Acrobat dostępny na stronie https://itmedia.pl/kategoria-produktu/oprogramowanie/producent-aplikacji/adobe/adobe-acrobat/). To oczywiście tylko jeden z wielu cenionych programów, jakie można kupić. Warto podkreślić, że asortyment jest stale poszerzany, więc nie zabraknie tu bardzo interesujących nowości.

Zaufaj profesjonalistom 

Sklep internetowy IT Media skupia prawdziwych profesjonalistów, którzy odpowiadają za przygotowanie tej niezwykle ciekawej oferty. Ich szeroka wiedza oraz wieloletnie doświadczenie stanowi gwarancje najwyższej jakości na co dzień. Ponadto każdy z klientów może liczyć na atrakcyjne ceny, indywidualne podejście oraz wiele pomocnych rad, które pozwolą im wybrać kursy i programy dopasowane do własnych potrzeb. Wszystko to sprawia, że każdego dnia na stronie sklepu gości tak wielu kupujących.

Druk etykiet samoprzylepnych coraz chętniej wybierany

0
Druk etykiet samoprzylepnych

Obecnie bardzo wiele osób decyduje się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej w różnych sektorach. Jest to zdecydowanie bardzo dobre wyjście, ponieważ dzięki temu możliwe jest aby zarabiać jedynie na własną markę i decydować o swoich działaniach w pełni samodzielnie. Jednakże na wielu płaszczyznach należy podejmować w pełni odpowiedzialne decyzje, aby nie zbankrutować.

Łańcuch dostaw w przedsiębiorstwach produkcyjnych

0
Łańcuch dostaw w przedsiębiorstwach produkcyjnych

Aktualnie jednym z priorytetów niemal każdego przedsiębiorstwa, jest długotrwałe utrzymanie wysokiej pozycji na rynku, wobec swojej konkurencji, oraz zatrzymanie przy swoich produktach stałych klientów, pomimo różnorodnych zmian, które mają miejsce w branży i w ogólnej sytuacji gospodarczej na świecie. Istotnie przyczynić do tego może się optymalizacja procesów produkcyjnych oraz odpowiednie zarządzanie zapasami. Należy do tego również optymalne zarządzanie łańcuchem dostaw, które w określonym czasie może znacząco wpłynąć na efektywność optymalizacji opisywanych wcześniej procesów. Dlatego niezwykle istotne jest, aby przed wprowadzenie takich zmian w swoim przedsiębiorstwie, zapoznać się z tym, na jakiej podstawie działają i jakie mogą być ich skutki.

Co to jest zarządzanie łańcuchem dostaw?

Zarządzanie łańcuchem dostaw wiąże się z perfekcyjnym dobraniem automatyzacyjnych procesów produkcyjnych, które dotyczą wszystkich działów produkcji, w taki sposób, aby jednocześnie mogły przynosić maksymalne zyski i tym samym minimalne koszty dla przedsiębiorstwa. Procesami, na które trzeba zwrócić największą uwagę i które muszą być zoptymalizowane jako pierwsze, są te, dotyczące dystrybucji i nagłej zmiany preferencji i potrzeb klientów w danym sektorze gospodarki.

Pozostałymi elementami, które związane są z procesem produkcji, są:

planowanie produkcji, które polega na bardzo szybkim i znacznie efektywniejszym wykorzystaniu technologii, którą posiadaj już dane przedsiębiorstwo lub jest ona dopiero co wprowadzona – celem optymalizacji procesów produkcyjnych

– precyzyjne oszacowanie czasu dostawy surowców i półproduktów umożliwia to szczegółowe określenie momentu, w którym rozpoczyna się proces produkcyjny

– efektywne korzystanie z  posiadanej infrastruktury, które polega na ustaleniu, w jaki sposób można wykorzystać przestrzeń w takich miejscach jak np. magazyn, oraz teren wokół niego, aby były w stanie pomieścić większą ilość zapasów

– szczegółowe określenie, wraz z optymalizacją kosztów produkcji, dzięki czemu będzie można sporządzić rzetelną ocenę całkowitego kosztu produkcji konkretnej jednostki

– optymalizacja zasobów, tyczy się to zarówno zapasów materiałowych, jak i operacyjnych

– przemyślane planowanie potrzeb materiałowych, dzięki czemu możliwe jest określenie ilości i jakości materiałów czy też innych surowców niezbędnych do wytworzenia jednostki produkcyjnej

System ERP – usprawnienie działań procesu produkcyjnego

Bez wątpliwości usprawnienie procesu produkcyjnego jest nieodłącznym elementem każdej firmy, która pragnie zmaksymalizować swoje zyski i zmniejszyć koszty. W tym celu do usprawnienia procesu produkcyjnego należy zastosować odpowiedni system, który umożliwi bardzo szybkie i przejrzyste wdrożenie nowych procesów. Taką rolę przejmie system ERP, który jest niezbędnym elementem w zarządzaniu łańcuchem dostaw.

Co to jest Lean Manufacturing?

Samo słowo Lean – w wolnym tłumaczeniu, oznacza szczupły, dlatego też stąd wzięło się określenie Lean Manufacturing. Ma ono na celu określenie filozofii produkcji oszczędnego gospodarowania zasobami. Koncepcja Lean Manufacturing, znalazło zastosowanie w osiąganiu krótszych czasów potrzebnych na realizację zamówień i produkcję, a także zacznie lepszą jakość i stanowczo niższe koszty w porównaniu do tradycyjnego podejścia. W firmach, które posiadają standardową organizację materiału potrzebnego do produkcji wyrobu gotowego, może być produkowany nawet kilka tygodni, a użycie procesu Lean Manufacturing pozwala to skrócić nawet do kilku godzin.

Wybór Internetu

0
Internet

Najpierw wyjaśnienie pojęć: istnieje różnica między tym, co ogólnie postrzegasz jako „szybkość” i „przepustowość”. Przepustowość Twojej sieci to maksymalna ilość danych, jaką cały dom może obsłużyć jednoczesne pobieranie (lub przesyłanie). Szybkość internetu na danym urządzeniu to szybkość, z jaką pobierasz (lub wysyłasz) coś z internetu. Przepustowość to rozmiar potoku, a prędkość to, no cóż, prędkość danych, które przez nią przepływają. Oba są zwykle mierzone w megabitach lub gigabitach na sekundę (M / Gb / s).

Popularne platformy do prowadzenia Live Streamu

0
zarabianie na muzyce

Od momentu pojawienia się pandemii w Polsce media cyfrowe znacznie zyskały na wartości. Wszystko za sprawą przeniesienia większości aktywności do sieci, która daje nam wiele możliwości spędzania czasu. Jednak oprócz rozrywki sieć jest również miejscem, w którym prowadzone są działania przez artystów. Tutaj na szczególną uwagę zasługuję live stream, który szybko stał się popularną formą komunikacji z fanami.

Dzisiaj na live stream trzeba przede wszystkim patrzeć pod kątem możliwości, jakie on oferuje. Taka prosta i wygodna forma komunikacji jest coraz częściej wybierana przez artystów. Było to szczególnie widoczne podczas lockdown, gdy były zablokowane koncerty i publiczne premiery płyt. Wówczas artyści decydowali się na prowadzenie występów online.

Youtube Premieres, czyli nowe możliwości

Prowadzenie live streamu nie jest trudne, zwłaszcza że mamy do dyspozycji szereg narzędzi i platform. Tutaj jest 3 faworytów, którzy udostępniani przez popularne serwisy. Pierwszym z nich jest Youtube Premieres będące narzędzie wykorzystujące w pełni potencjał znanego wszystkim Youtube. Narzędzie jest o tyle ciekawe, ponieważ live stream polega na odtworzeniu przygotowanego wcześniej nagrania. W momencie stworzenia live streamu dostajemy dostęp do strony wspólnego oglądania. To na niej nasi fani mogą komentować i reagować na naszą twórczość. Co ciekawe za pośrednictwem Youtube premieres możliwe jest zarabianie na muzyce poprzez monetyzację.

Live stream w social mediach

Innym narzędziem, które cieszy się dużym zainteresowanie wśród artystów, jest Instagram Live. Jak sama nazwa wskazuje, skierowany jest on do osób, które intensywnie działają w social mediach. W przeciwieństwie do Youtube Premieres tutaj stream prowadzony jest na żywo, więc musimy dopiąć przygotowania na ostatni guzik. Jest to szczególnie ważne, ponieważ nasza transmisja może trwać tylko 60 minut. Po zakończeniu nagranie z live dostępne jest na naszym profilu i możemy nim się dalej dzielić w socialach.

Jak działają zabezpieczenia domowe?

0
Jak zabezpieczyć dom przed włamywaczami

Bezpieczeństwo w domu to nieoceniony komfort. W końcu, to właśnie w naszych czterech kątach powinniśmy czuć się najlepiej, a już na pewno nie odczuwać zagrożenia. Coraz więcej osób decyduje się na zainstalowanie zabezpieczeń, które fachowo określa się jako bezprzewodowy system alarmowy do domu. Nic dziwnego, te podstawowe nie kosztują wiele, a mogą zapewnić spokojny sen.

Mój komputer nie chce działać!

0
Mój komputer nie chce działać

Współcześnie życie każdego człowieka w mniejszym lub większym stopniu zależne jest od komputerów lub innych urządzeń elektronicznych. Niemal każdy z nas posiada telefon komórkowy, wielu z nas wyposażyło się też w tablety. W większości domów jest przynajmniej jeden komputer, a często ta liczba jest wielokrotnie większa. Mimo swojej powszechności są to urządzenia specjalistyczne i skomplikowane, w związku z czym wszelkie problemy sprzętowe niejednokrotnie wymagają pomocy specjalisty.

Jak zrobić etui ze zdjęciami bliskich lub przyjaciół?

0
etui

Nawet najprostsze etui sylikonowe w znaczący sposób poprawia bezpieczeństwo użytkowania smartfona. Gdy dodatkowo jego powierzchnię uzupełnimy kolorowym nadrukiem, wówczas telefon stanie się urządzeniem nie tylko dobrze chronionym, ale i niezwykle atrakcyjnym pod względem wizualnym. Przygotowanie etui z własnym nadrukiem to jedna z ciekawszych opcji, z jakich można skorzystać. Wystarczy znaleźć firmę realizującą usługę nadruku na pokrowcach, przygotować zdjęcia i złożyć zamówienie.

Jaki pokrowiec do nadruku zdjęć?

Do tworzenia indywidualnych projektów graficznych najlepiej nadają się tradycyjne pokrowce sylikonowe o gładkiej powierzchni. Takie pokrowce są lekkie i trwałe, a przy tym bardzo tanie. Dzięki temu tworzenie etui z własnym nadrukiem stało się bardziej dostępne i jest dziś doskonałą alternatywą dla zakupu gotowych, tradycyjnych pokrowców jednokolorowych lub już zdobionych wybranymi przez producenta grafikami, zdjęciami czy napisami. Projektując własne etui z nadrukiem mamy zdecydowanie więcej możliwości. Możemy korzystać z dostępnego katalogu grafik lub do kreatora etui wgrać własne, prywatne zdjęcia. Po wyborze odpowiedniego szablonu na powierzchni sylikonowego pokrowca może znaleźć się jedna lub kilka mniejszych fotografii.

Przygotowanie etui – krok po kroku

Zanim zabierzesz się za wybór grafik lub fotografii, które wykorzystasz do stworzenia niepowtarzalnego etui z własnym nadrukiem, w pierwszej kolejności musisz znaleźć taką jego wersję, która będzie pasowała do używanego przez Ciebie smartfona. Kolejny etap to wybór odpowiedniego schematu. Internetowy kreator etui niemal zawsze zapewnia dostęp do co najmniej kilku różnych schematów – sposobów rozmieszczenia grafik lub zdjęć na powierzchni pokrowca. Do przygotowania własnego pokrowca z nadrukiem potrzebujesz jeszcze wybrać odpowiednie zdjęcia i rozmieścić je w pożądanych przez siebie miejscach (zgodnie ze schematem). Możesz skorzystać z darmowych fotografii, rysunków czy grafik lub wgrać własne zdjęcia. Po ich rozmieszczeniu na powierzchni etui projekt wystarczy zatwierdzić i poczekać na dostawę pokrowca.

Etui ozdobione jednym dużym lub kilkoma mniejszymi zdjęciami przedstawiającymi bliskie Ci osoby, znajomych lub przyjaciół to dobry pomysł na stworzenie niezwykle osobistej osłony na telefon. Etui z własnym nadrukiem to także znakomity wybór, jeśli szukasz czegoś na drobny upominek dla kogoś bliskiego, na przykład dla mamy lub babci. Wystarczy na powierzchni etui umieścić zdjęcia członków rodziny, by stało się praktyczną pamiątką, którą większość z nas ma zawsze pod ręką.

Do czego służą drukarki 3D?

0
drukarki 3D

Nowoczesna technologia wypiera tradycyjne rozwiązania, które były stosowane przez lata. O ile druk został wynaleziony już dawno, to drukarki 3D wiążą się z możliwością stosowania nowatorskich opcji. Wydruki 3D mają tak naprawdę niewiele wspólnego z drukarkami starego typu, bo sam trójwymiar znacznie różni się od druku na papierze.

Na czym polega drukowanie 3D?

Najpierw powstaje komputerowy model i jest to najczęściej zadanie dla grafika. Ten tworzy projekt wedle indywidualnych potrzeb i oczekiwań zamawiającego. Dzięki temu będzie mógł powstać idealny prototyp. Właśnie tak działa druk 3D, niezależnie od tego, czy drukowanie ma odbyć się w przypadku pojedynczej sztuki, czy też masowej produkcji.

Ogromną zaletą jest możliwość modyfikacji projektu w każdym momencie produkcji, by finalny wyrób był idealny. Warto przy tym dodać, że wydruki 3D są doskonale precyzyjne, nierzadko znacznie lepsze aniżeli projekty tworzone pracą ludzkich rąk.

Należy podkreślić, że produkcja trójwymiarowych modeli odbywa się automatycznie, co minimalizuje chociażby koszty, jakie wiążą się z koniecznością zatrudniania dużej liczby wyszkolonych pracowników. Dodatkowo, produkcja 3D odbywa się znacznie szybciej. Warto też wspomnieć, że w tym przypadku można dobrać odpowiedni materiał, by stworzyć najlepszy druk 3D. Warszawa i inne miasta na terenie Polski, które oferują drukowanie trójwymiarowe, oferują wydruki z plastiku, innych tworzyw sztucznych, papieru, metalu, surowców szlachetnych bądź szkła.

Dlaczego warto korzystać z druków 3D?

Przede wszystkim produkcję udaje się dopasować do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. Można drukować pojedyncze, unikalne wyroby albo te w produkcji masowej i każdy produkt będzie w tym przypadku identyczny, bez najmniejszych odchyleń. Co więcej, nierzadko przy wykorzystaniu drukarki 3D udaje się stworzyć model, który byłby możliwy do realizacji w procesie produkcji standardowej z zastosowaniem nawet najlepszych umiejętności zatrudnionego personelu.

Ciekawostką jest fakt, że wydruki 3D znajdują swoje zastosowanie w różnych branżach. Dzięki wydrukom udaje się wytwarzać niezbędne komponenty najwyższej jakości w sektorze przemysłowym, w medycynie, weterynarii, produkcji elementów wystroju i wyposażenia wnętrz. Ponadto, druk 3D nadaje się do tworzenia biżuterii, a nawet części motoryzacyjnych, w tym silników i całych pojazdów mechanicznych. Tak naprawdę wydruki trójwymiarowe nie mają żadnych ograniczeń.

Świadectwo pracy – kiedy, kto, terminy

0
świadectwo pracy

Świadectwo pracy jest to dokument, który należy się osobie, której wygasła umowa, a pracodawca nie zamierza zatrudnić jej ponownie w przeciągu 7 dni. Takie świadectwo dostają osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Pracodawca wówczas wydaje im taki dokument w tym samym dniu ustalenia stosunku pracy. W niektórych przypadkach jest to obiektywnie niemożliwe. W momencie gdy to nastąpi, pracodawca ma 7 dni na przesłanie świadectwa pracy pracownikowi oraz osobie upoważnionej do wglądu w takie dokumenty. Świadectwo pracy jest to dokument dotyczący okresu zatrudnienia, za które dotychczas nie wydano świadectwa pracy. Warto jest dodać, terminowe wydanie świadectwa pracy jest wykroczeniem, za które grozi grzywna od 1000 zł do nawet 30 000 zł. Sprawdź kto, kiedy oraz co powinno zawierać świadectwo pracy!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/swiadectwo-pracy/

Świadectwo pracy – najważniejsze informacje

Jeżeli pracodawca ponownie zatrudni pracownika w ciągu wspomnianych już wcześniej się w dni, wówczas świadectwo wydaje jedynie, gdy pracownik złoży elektroniczny bądź tradycyjny wniosek. Na to pracownik ma prawo złożyć wniosek w każdej dowolnej przez siebie chwili. Może również poprosić o wydanie świadectwa pracy dotyczącego poprzedniego okresu zatrudnienia bądź wszystkich okresów zatrudnienia, za które nie dostał jeszcze świadectwa pracy. Pracodawca ma bowiem 7 dni od złożenia wniosku na wydanie świadectwa pracy. Taki dokument należy wydać nawet, jeżeli pracownik nie rozliczył się z pracodawcą.

Świadectwo pracy – co musi zawierać?

Świadectwo pracy powinno zawierać informacje dotyczące:

• okresu pracy

• rodzaju wykonywanej pracy

• zajmowanego stanowiska

• trybu rozwiązania oraz okoliczności wygaśnięcia stosunku pracy 

• niezbędnych do ustalenia uprawnień pracowniczych oraz uprawnień z Ubezpieczenia Społecznego 

• ewentualne zajęcia wynagrodzenia za pracę przez komornika 

• informacje dotyczącą wysokości i składnikach wynagrodzenia oraz uzyskane kwalifikacje (jedynie na żądanie pracownika mogą być one zamieszczone w świadectwie pracy).

Zobacz też: http://www.szumski.pl/zaswiadczenie-zus-dotyczace-niezaleganiu-ze-skladkami/

Warto zobaczyć