Jak zrobić etui ze zdjęciami bliskich lub przyjaciół?

0
etui

Nawet najprostsze etui sylikonowe w znaczący sposób poprawia bezpieczeństwo użytkowania smartfona. Gdy dodatkowo jego powierzchnię uzupełnimy kolorowym nadrukiem, wówczas telefon stanie się urządzeniem nie tylko dobrze chronionym, ale i niezwykle atrakcyjnym pod względem wizualnym. Przygotowanie etui z własnym nadrukiem to jedna z ciekawszych opcji, z jakich można skorzystać. Wystarczy znaleźć firmę realizującą usługę nadruku na pokrowcach, przygotować zdjęcia i złożyć zamówienie.

Jaki pokrowiec do nadruku zdjęć?

Do tworzenia indywidualnych projektów graficznych najlepiej nadają się tradycyjne pokrowce sylikonowe o gładkiej powierzchni. Takie pokrowce są lekkie i trwałe, a przy tym bardzo tanie. Dzięki temu tworzenie etui z własnym nadrukiem stało się bardziej dostępne i jest dziś doskonałą alternatywą dla zakupu gotowych, tradycyjnych pokrowców jednokolorowych lub już zdobionych wybranymi przez producenta grafikami, zdjęciami czy napisami. Projektując własne etui z nadrukiem mamy zdecydowanie więcej możliwości. Możemy korzystać z dostępnego katalogu grafik lub do kreatora etui wgrać własne, prywatne zdjęcia. Po wyborze odpowiedniego szablonu na powierzchni sylikonowego pokrowca może znaleźć się jedna lub kilka mniejszych fotografii.

Przygotowanie etui – krok po kroku

Zanim zabierzesz się za wybór grafik lub fotografii, które wykorzystasz do stworzenia niepowtarzalnego etui z własnym nadrukiem, w pierwszej kolejności musisz znaleźć taką jego wersję, która będzie pasowała do używanego przez Ciebie smartfona. Kolejny etap to wybór odpowiedniego schematu. Internetowy kreator etui niemal zawsze zapewnia dostęp do co najmniej kilku różnych schematów – sposobów rozmieszczenia grafik lub zdjęć na powierzchni pokrowca. Do przygotowania własnego pokrowca z nadrukiem potrzebujesz jeszcze wybrać odpowiednie zdjęcia i rozmieścić je w pożądanych przez siebie miejscach (zgodnie ze schematem). Możesz skorzystać z darmowych fotografii, rysunków czy grafik lub wgrać własne zdjęcia. Po ich rozmieszczeniu na powierzchni etui projekt wystarczy zatwierdzić i poczekać na dostawę pokrowca.

Etui ozdobione jednym dużym lub kilkoma mniejszymi zdjęciami przedstawiającymi bliskie Ci osoby, znajomych lub przyjaciół to dobry pomysł na stworzenie niezwykle osobistej osłony na telefon. Etui z własnym nadrukiem to także znakomity wybór, jeśli szukasz czegoś na drobny upominek dla kogoś bliskiego, na przykład dla mamy lub babci. Wystarczy na powierzchni etui umieścić zdjęcia członków rodziny, by stało się praktyczną pamiątką, którą większość z nas ma zawsze pod ręką.

Do czego służą drukarki 3D?

0
drukarki 3D

Nowoczesna technologia wypiera tradycyjne rozwiązania, które były stosowane przez lata. O ile druk został wynaleziony już dawno, to drukarki 3D wiążą się z możliwością stosowania nowatorskich opcji. Wydruki 3D mają tak naprawdę niewiele wspólnego z drukarkami starego typu, bo sam trójwymiar znacznie różni się od druku na papierze.

Na czym polega drukowanie 3D?

Najpierw powstaje komputerowy model i jest to najczęściej zadanie dla grafika. Ten tworzy projekt wedle indywidualnych potrzeb i oczekiwań zamawiającego. Dzięki temu będzie mógł powstać idealny prototyp. Właśnie tak działa druk 3D, niezależnie od tego, czy drukowanie ma odbyć się w przypadku pojedynczej sztuki, czy też masowej produkcji.

Ogromną zaletą jest możliwość modyfikacji projektu w każdym momencie produkcji, by finalny wyrób był idealny. Warto przy tym dodać, że wydruki 3D są doskonale precyzyjne, nierzadko znacznie lepsze aniżeli projekty tworzone pracą ludzkich rąk.

Należy podkreślić, że produkcja trójwymiarowych modeli odbywa się automatycznie, co minimalizuje chociażby koszty, jakie wiążą się z koniecznością zatrudniania dużej liczby wyszkolonych pracowników. Dodatkowo, produkcja 3D odbywa się znacznie szybciej. Warto też wspomnieć, że w tym przypadku można dobrać odpowiedni materiał, by stworzyć najlepszy druk 3D. Warszawa i inne miasta na terenie Polski, które oferują drukowanie trójwymiarowe, oferują wydruki z plastiku, innych tworzyw sztucznych, papieru, metalu, surowców szlachetnych bądź szkła.

Dlaczego warto korzystać z druków 3D?

Przede wszystkim produkcję udaje się dopasować do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. Można drukować pojedyncze, unikalne wyroby albo te w produkcji masowej i każdy produkt będzie w tym przypadku identyczny, bez najmniejszych odchyleń. Co więcej, nierzadko przy wykorzystaniu drukarki 3D udaje się stworzyć model, który byłby możliwy do realizacji w procesie produkcji standardowej z zastosowaniem nawet najlepszych umiejętności zatrudnionego personelu.

Ciekawostką jest fakt, że wydruki 3D znajdują swoje zastosowanie w różnych branżach. Dzięki wydrukom udaje się wytwarzać niezbędne komponenty najwyższej jakości w sektorze przemysłowym, w medycynie, weterynarii, produkcji elementów wystroju i wyposażenia wnętrz. Ponadto, druk 3D nadaje się do tworzenia biżuterii, a nawet części motoryzacyjnych, w tym silników i całych pojazdów mechanicznych. Tak naprawdę wydruki trójwymiarowe nie mają żadnych ograniczeń.

Świadectwo pracy – kiedy, kto, terminy

0
świadectwo pracy

Świadectwo pracy jest to dokument, który należy się osobie, której wygasła umowa, a pracodawca nie zamierza zatrudnić jej ponownie w przeciągu 7 dni. Takie świadectwo dostają osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę. Pracodawca wówczas wydaje im taki dokument w tym samym dniu ustalenia stosunku pracy. W niektórych przypadkach jest to obiektywnie niemożliwe. W momencie gdy to nastąpi, pracodawca ma 7 dni na przesłanie świadectwa pracy pracownikowi oraz osobie upoważnionej do wglądu w takie dokumenty. Świadectwo pracy jest to dokument dotyczący okresu zatrudnienia, za które dotychczas nie wydano świadectwa pracy. Warto jest dodać, terminowe wydanie świadectwa pracy jest wykroczeniem, za które grozi grzywna od 1000 zł do nawet 30 000 zł. Sprawdź kto, kiedy oraz co powinno zawierać świadectwo pracy!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/swiadectwo-pracy/

Świadectwo pracy – najważniejsze informacje

Jeżeli pracodawca ponownie zatrudni pracownika w ciągu wspomnianych już wcześniej się w dni, wówczas świadectwo wydaje jedynie, gdy pracownik złoży elektroniczny bądź tradycyjny wniosek. Na to pracownik ma prawo złożyć wniosek w każdej dowolnej przez siebie chwili. Może również poprosić o wydanie świadectwa pracy dotyczącego poprzedniego okresu zatrudnienia bądź wszystkich okresów zatrudnienia, za które nie dostał jeszcze świadectwa pracy. Pracodawca ma bowiem 7 dni od złożenia wniosku na wydanie świadectwa pracy. Taki dokument należy wydać nawet, jeżeli pracownik nie rozliczył się z pracodawcą.

Świadectwo pracy – co musi zawierać?

Świadectwo pracy powinno zawierać informacje dotyczące:

• okresu pracy

• rodzaju wykonywanej pracy

• zajmowanego stanowiska

• trybu rozwiązania oraz okoliczności wygaśnięcia stosunku pracy 

• niezbędnych do ustalenia uprawnień pracowniczych oraz uprawnień z Ubezpieczenia Społecznego 

• ewentualne zajęcia wynagrodzenia za pracę przez komornika 

• informacje dotyczącą wysokości i składnikach wynagrodzenia oraz uzyskane kwalifikacje (jedynie na żądanie pracownika mogą być one zamieszczone w świadectwie pracy).

Zobacz też: http://www.szumski.pl/zaswiadczenie-zus-dotyczace-niezaleganiu-ze-skladkami/

Prowadzenie własnej firmy

0
Prowadzenie własnej firmy

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie własnych firm. Ich pole działania może być różne, od usługowych, jak kosmetyczne czy budowlane, po handlowe, jak sklepy odzieżowe czy spożywcze.

Zamrażarka skrzyniowa dla Twojej firmy – który model wybrać?

0
Zamrażarka skrzyniowa dla Twojej firmy

Prowadzisz sklep spożywczy lub firmę magazynową? W obydwu przypadkach często możesz mieć kontakt z nietypowym asortymentem i chociaż w przypadku firmy magazynowej lub transportowej zamrażarka skrzyniowa nie jest obowiązkowym elementem wyposażenia, o tyle dla sklepów spożywczych już tak – oczywiście jeśli chcą oni rozszerzać swoją ofertę o zadowalającą ilość produktów.

Rodzi się jednak pytanie, który model kupić. Wiele kwestii nie jest oczywistych, co również przekłada się na konkretne decyzje zakupowe. Która zamrażarka skrzyniowa będzie maksymalnie zadowalająca? Jak szukać modelu, który zaoferuje zarówno jakość, jak i atrakcyjną cenę? Wszystkie te pytania mogą przedsiębiorców przyprawić o ból głowy. Warto zatem poznać odpowiedzi na nie, nim rozpoczniesz poszukiwania na portalach aukcyjnych lub w hurtowniach oferujących wyposażenie dla sklepów.

Moc i pojemność

Im zamrażarka skrzyniowa ma większą moc, tym jest lepsza? Wielu przedsiębiorców kieruję się taką dewizą, lecz zastanówmy się nad tym w sposób racjonalny, czy naprawdę potrzebujemy rekordowych temperatur minusowych? W większości przypadków nie, więc jej potencjał nie zostanie wykorzystany. Wysoka moc przydatna jest w momentach, gdy często mrozisz swoje produkty i potrzebujesz asortymentu, który szybciej doprowadzi je do odpowiedniego stanu, np. w przypadku popularnych hurtowni lub marketów. Niewielkie sklepy w większości przypadku nie mają aż tak dużej rotacji produktów głęboko mrożonych.

zamrażarka skrzyniowa

W przypadku pojemności wyższa moc jest już uzasadniona. W innym wypadku zamrażarka skrzyniowa nie poradziłby sobie z tym, by rozprowadzić minusową temperaturę w sposób równomierny.

Używana kontra nowa

Szukasz oszczędności, ponieważ dopiero rozkręcasz swoją działalność? Wielu biznesmenów szuka sposobu, dzięki któremu ograniczą koszty zakupu wyposażenia, nie rezygnując jednocześnie z jakości. Czy to w ogóle możliwe? Teoretycznie tak, ponieważ można szukać produktów używanych. Czy taki zakup jest bezpieczny? Wszystko zależy jedynie od Twojego podejścia i doświadczenia.

Chcąc zainwestować w asortyment z drugiej ręki, musisz wiedzieć, czym kierować się podczas zakupu. Koniecznie sprawdź ślady użytkowania, by ocenić stan danego urządzenia. Jeżeli nie jesteś pewien, czy dany model zapewni Ci zadowalający okres eksploatacji, lepiej nie ryzykować i od razu sięgnąć po fabrycznie nową zamrażarkę skrzyniową od renomowanych dostawców. Szukanie oszczędności na siłę nie jest najlepszym rozwiązaniem i może być powodem wielu problemów.

Jak zoptymalizować produkcję stosując automatykę przemysłową?

0
Jak zoptymalizować produkcję stosując automatykę przemysłową

Przedsiębiorcy działających we wszystkich gałęziach przemysłu, szukają metod na zoptymalizowanie procesów produkcyjnych. Jest to konieczne, aby sprostać rosnącemu popytowi oraz poradzić sobie na wysoce konkurencyjnych rynkach. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się zainwestować w automatyzację swoich linii produkcyjnych.

Wydając środki finansowe na automatyzację produktu, poprawiamy wyniki osiągane przez naszą firmę. Zautomatyzowane linie produkcyjne powoli stały się standardem, bez którego prowadzenie konkurencyjnej działalności produkcyjnej jest niemalże niemożliwe.

Główne zalety automatyki przemysłowej

Podstawowym zadaniem systemów automatyki przemysłowej jest poprawienie wydajności produkcji. Ludzie nie są w stanie rywalizować z maszynami pod kątem produktywności. Z tego powodu warto zautomatyzować wszelkie procesy produkcyjne, które nie wymagają ingerencji człowieka.

W przypadku produkcji seryjnej często mamy do czynienia z rozrzutem jakościowym. W zależności od rodzaju produkowanego towaru takie różnice w jakości nie powinny mieć miejsca. Optymalnym rozwiązaniem jest zastąpienie w tej dziedzinie ludzkiej pracy za pomocą maszyn przemysłowych.

Roboty można zaprogramować, aby za każdym razem powtarzały daną czynność w dokładnie takim sam sposób. Tym samym drastycznie ograniczamy ryzyko wystąpienia błędów i odstępstw od przyjętych standardów. Automatyka przemysłowa pozwala także na kontrolowanie jakości produkty w sposób automatyczny.

Co więcej, zainwestowanie w systemy automatyki przemysłowej pozwoli naszej firmie zaoszczędzić dużo kapitału. Zakup maszyn pozwoli zredukować liczbę etatów i tym samym ograniczyć koszty związane z procesem rekrutacji i szkolenia pracowników. Wysokie nakłady związane tego typu inwestycją bardzo szybko zaczną nam się zwracać.

Dodatkową zaletą maszyn jest możliwość stosowania ich w warunkach skrajnie niebezpiecznych dla człowieka.

Czy całkowita automatyzacja jest dobrym pomysłem?

Procesy produkcyjne należy podzielić na konkretne części i wyodrębnić te elementy powtarzalne oraz takie, które wymagają ingerencji człowieka. Wprowadzana przez nas automatyzacja powinna objąć wyłącznie te pierwsze elementy.

Ludzki pracownik jest potrzebny wszędzie tam, gdzie proces jest zbyt skomplikowany dla maszyny lub zawiera w sobie pewien stopień nieprzewidywalności. Optymalnym podejściem jest traktowanie automatyki przemysłowej jako elementu stymulującego produkcję. Prawidłowe używanie maszyn przemysłowych może drastycznie poprawić produktywność.

W miarę rozwoju technologicznego uzyskujemy dostęp do coraz bardziej zaawansowanych maszyn. Warto rozważyć ich zakup i tym samym zwiększenie liczby elementów automatyzujących produkcję. Musimy jednak mieć na uwadze wynikające z tego dodatkowe koszty. Chodzi mianowicie o konserwację i naprawę maszyn przemysłowych, które często ulegają awariom.

Wynika to z ich intensywnego użytkowania — zazwyczaj pracują bez przerwy przez cały dzień. Na chwilę obecną nie dysponujemy technologia umożliwiającą ich bezawaryjną pracę. Korzystanie z usług pracowników pozostaje koniecznością.

Sala konferencyjna Kraków

0
Sala konferencyjna Kraków

Chcąc zorganizować jakieś ważne spotkanie firmowe warto postawić na jak największy poziom luksusu. Trudno zaprzeczyć temu, iż to jak prezentuje się dana przestrzeń podczas posiedzenia ma bardzo wielkie znaczenie dla końcowego odbioru danego wydarzenia.

Chodziki dla niemowląt – kiedy kupić pierwszy chodzik dziecku?

0
czy chodzik dla niemowlaka to dobry pomysł?

Wielu rodziców zastanawia się, czy chodziki dla niemowląt to dobry pomysł. Obecnie na rynku jest szeroki wybór chodzików dziecięcych. Czy warto kupić chodzik dziecku? Oczywiście, że tak. Przebywanie w chodziku dla większości dzieci jest ogromną przyjemnością. Maluchy mogą bez problemu się przemieścić, a w dodatku nie wkładają w to wiele wysiłku.

Kiedy kupić dziecku chodzik?

Chodziki to zabawki, które są przeznaczone dla dzieci, które opanowały umiejętność raczkowania. Do chodzików nie należy wkładać maluchów, które jeszcze nie raczkują. Czemu? Ponieważ dziecko może się wtedy nieprawidłowo rozwijać.

Chodziki są bardzo przydatnymi dodatkami. Świetnie się sprawdzają, jak dziecko samoistnie zaczyna chodzić. Takie urządzenie zachęca malucha do nauki samodzielnego chodzenia. Jest to świetna forma zabawy dla niego, jednak musimy mieć na uwadze, to że dziecko nie może tam spędzać zbyt wiele czasu. Zalecana jest godzina dziennie. Jeżeli maluch spędza zbyt dużo czasu w chodziku, specjaliści twierdzą, że może wtedy wyrobić złe nawyki, rozleniwi się i nie będzie chciało stawiać pierwszych kroków.

Chodziki dla niemowląt

Chodziki dla dzieci – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

Chodzik dla dzieci, nie służy do nauki chodzenia malucha. Jego głównym zadaniem jest wyłącznie uatrakcyjnienie nauki chodzenia. Przed zakupem odpowiedniego chodzika dla dziecka, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Materiał musi spełniać wszystkie wymogi bezpieczeństwa, żeby zabawka mogła być używana przez dziecko.

Kolejnym ważnym aspektem jest rozmiar i dopuszczalna waga dziecka, które korzysta z chodzika. Małe dzieci bardzo szybko rosną, dlatego najlepszym wyborem jest zakup chodzika, który posiada stopniową regulację wysokości. Należy zwrócić również uwagę na zakres wagowy, szukajmy modelu, z którego dziecko będzie mogło korzystać przez dłuższy czas.

Ważnym szczegółem są jeszcze kółka chodzika. Lepiej jest zdecydować się na chodzik, który ma kółka gumowe. Dzięki temu chodzik nie będzie się ślizgał i powodował rys na podłodze.

Przeczytaj też: http://www.inspirationstudio.pl/zabawki-interaktywne-dla-niemowlat-zabawki-ktore-ucza/

Nowoczesne oprogramowanie antywirusowe

0
Nowoczesne oprogramowanie antywirusowe

Kto nie korzysta z dobrodziejstw Internetu? Jego obecność w naszym życiu pozwala na szybszy dostęp do informacji, lepszą komunikację czy załatwienie wielu spraw za pomocą kilku kliknięć. Niestety, korzystanie z Internetu niesie również wiele zagrożeń. Wciąż natknąć można się na różnego typu wirusy, zdarzają się próby kradzieży danych, czy dostępu do ważnych kont (np. bankowego). Dlatego tak ważne jest, by zapewnić swojemu laptopowi, tabletowi bądź smartfonowi odpowiednią ochronę.

Po jakie oprogramowanie antywirusowe sięgnąć?

Szukając odpowiedniego oprogramowania, natknąć można się na bezpłatne programy. Decydując się na ich instalację, trzeba mieć jednak na uwadze, że zapewniają one ochronę jedynie w stopniu podstawowym. Dobry i w 100 procent skuteczny program będzie wymagał opłaty. Po które oprogramowanie warto więc sięgnąć, tak by dobrze zainwestować swoje pieniądze? Strzałem w dziesiątkę z pewnością będą systemy antywirusowe firmy Kaspersky dostępne na: https://www.kaspersky.pl/

Kaspersky – czym wyróżnia się to oprogramowanie?

Firma Kaspersky już od lat znajduje się w czołówce producentów programów antywirusowych. Zdobyła ona wiele wyróżnień i nagród, w tym Symbol Bezpieczeństwa w Informatyce (2018 rok). Cieszy się także zaufaniem klientów na całym świecie – zarówno osób prywatnych, jak i przedsiębiorców.

Oprogramowanie antywirusowe Kaspersky ma bardzo dużą zaletę: łatwo dostosować je do swoich potrzeb. Producent oferuje różne wersje programów antywirusowych, a ich funkcje bezpieczeństwa są wybierane przez klienta. Przykładowo, rodzic z pewnością będzie zainteresowany ochroną dziecka online, podczas gdy inna osoba będzie kładła nacisk na ochronę swojej prywatności i tożsamości w sieci. Oprogramowanie działa niesamowicie skutecznie, wychwytując wszelkie zagrożenia i potencjalne niebezpieczeństwa. Równocześnie nie zakłóca ono pracy na urządzeniu. Działa w tle i nie przeszkadza użytkownikowi komputera. Po oprogramowanie Kaspersky chętnie sięgają także właściciele firm. Nic dziwnego – ochrona danych i rezultatów pracy jest jedną z najważniejszych kwestii w przypadku prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Oprogramowanie antywirusowe ma także inną zaletę – jest łatwe, wręcz intuicyjne w obsłudze. Dzięki temu mogą z niego korzystać osoby, które znają zasady obsługi komputera zaledwie w podstawowym stopniu. Wszystkie osoby, które zastanawiają się, czy ten właśnie program antywirusowy będzie dla nich odpowiedni, mogą skorzystać z bezpłatnej wersji próbnej. Warto samemu przekonać się o korzyściach płynących z zastosowania tego oprogramowania.

Ochrona Samsunga Galaxy A71

0
Ochrona Samsunga Galaxy A71

Samsung Galaxy A71 to kolejny przedstawiciel średniej półki cenowej, który powinien trafić do sprzedaży w przyszłym roku. Według dostępnych informacji urządzenie ma wprowadzić obsługę sieci 5G oraz zapewnić długi czas działania.

Koreańczycy szykują w najbliższym czasie dwie premiery telefonów z serii A. Pierwszy Samsung Galaxy A51 ma być zaprezentowany jeszcze w grudniu. Natomiast premiera Samsunga Galaxy A71 planowana jest na początek przyszłego roku.

Zgodnie z doniesieniami Galaxy A71 ma być wyposażony w wyświetlacz AMOLED o przekątnej 6,7- cala. U góry na środku będzie się znajdował otwór na przednia kamerkę. Na tylnym panelu znajdzie się moduł fotograficzny składający się z czterech sensorów.

W skład modułu wejdą: aparat główny 48 Mpix, aparat ultraszerokokątny 12 Mpix, teleobiektyw 12 Mpix oraz czujnik do pomiaru głębi ToF. Według wstępnych informacji widzimy, że zaplecze fotograficzne nowego Galaxy A71 jest dość pokaźne.

Sercem nowego urządzenia będzie chipset Qualcomm Snapdragon 675, którego wesprze 8 GB pamięci RAM. Smartfon będzie zasilany akumulatorem o pojemności 4500 mAh. W chwili premiery nowy Galaxy A71 ma działać pod kontrolą systemu Android 10.

Jak już wspomnieliśmy premiera Samsunga Galaxy A71 odbędzie się w 2020 roku. Natomiast w grudniu prawdopodobnie czekają nas trzy premiery. Oprócz Galaxy A51 możemy obejrzeć Galaxy S10 Lite oraz Galaxy Note 10 Lite.

Samsung Galaxy S10 Lite będzie wyposażony w ekran o przekątnej 6,7-cala. Sercem telefonu będzie układ Qualcomm Snapdragon 855 i 8 GB pamięci RAM. S10 Lite zostanie wyposażony w 128 GB pamięci wewnętrznej. Zamontowany akumulator będzie wspierał szybkie ładowanie o mocy 45W.

O Galaxy Note 10 Lite wiemy bardzo mało. Prawdopodobnie będzie miał 128 GB pamięci wewnętrznej. Niektóre źródła wątpią, że Samsung z premierą tego urządzenia zdąży przed świętami.

Wracając do telefonu Samsung Galaxy A71. Jeśli planujesz jego zakup pomyśl o dodatkowych zabezpieczeniach. Mobilne urządzenia ciągle narażone są na uderzenia lub upadki. W przypadku smartfonu warto chronić jego ekran oraz cały korpus.

Jako zabezpieczenie wyświetlacza możemy użyć folii ochronnej lub szkła hartowanego. W naszym Samsungu Galaxy A50 zastosowaliśmy szkło hartowane marki Mocolo, model Full Glue.

To szkło charakteryzuje się tym, że klej na jego powierzchni rozprowadzony jest po całej przestrzeni, a nie jedynie na krawędziach. Dzięki temu nawet po kilku miesiącach użytkowania między ekranem a szkłem nie tworzą się żadne pęcherzyki powietrza.

W dziesięciostopniowej skali twardości producent deklaruje 9H. Oznacza to, że dzięki temu zabezpieczeniu wyświetlacz naszego telefonu nie ulegnie porysowaniu nawet w kontakcie z bardzo ostrymi przedmiotami.

Szkło jest wytrzymałe i bardzo cienkie. Nie wpływa negatywnie na czułość dodytku.

Po zabezpieczeniu ekranu wybierz etui do Galaxy A71. W naszym testowym smartfonie używamy pokrowca marki Ringke, model Fusion X. To jest obudowa pancerna. Składa się z kilku elementów. Specjalnie wzmocnione rogi chronią newralgiczne punkty telefonu. Tył pokrowca jest przezroczysty i nie zasłania oryginalnego wyglądu smartfonu. Etui przeszło specjalne testy zderzeniowe i otrzymało wojskowy certyfikat.

Krawędzie etui są obłe dzięki czemu skutecznie chronią boki urządzenia. Obudowa dedykowana jest osobom, które prowadzą aktywny tryb życia lub pracują w ciężkich warunkach terenowych.

Samsung znacznie przyśpieszył. Obecnie czekają nas cztery premiery a już w okolicach marca światło dzienne ujrzą flagowce Koreańczyków, czyli Galaxy z serii S11.

Warto zobaczyć